ח"כ מרב מיכאלי לרשות ניירות ערך: פעלו להעביר את דו"ח הבודקת של פוקס לידי

חברת הכנסת שלחה את הדרישה לרשות בעקבות ביקורות שלפיהן הבודקת, השופטת בדימוס אורנית אגסי, לא פעלה כהלכה ■ אגסי בדקה את הטענות להטרדה מינית לכאורה של מנכ"ל פוקס, הראל ויזל, נגד עובדות בחברה ■ אגסי לא מצאה בבדיקתה ראיות להטרדות

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הראל ויזל, מרב מיכאלי
הראל ויזל ומרב מיכאליצילום: שוקה כהן ואייל טואג

לאחר הביקורת על ממצאי הבדיקה של השופטת בדימוס אורנית אגסי בנוגע לפרשת ההטרדות המיניות לכאורה של מנכ"ל פוקס , הראל ויזל - שלחה היום (א') ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) דרישה לרשות ניירות ערך לקבלת דו"ח הבדיקה המלא.

מיכאלי דורשת כי הדו"ח המלא יעבור לידיה בשל החשיבות לציבור המשקיעים ולבעלי המניות.

השופטת בדימוס אורנית אגסי
השופטת בדימוס אורנית אגסיצילום: אתר בתי המשפט

פרשת הראל ויזל התפוצצה באוגוסט, אז חשף העיתונאי רביב דרוקר בתוכנית "המקור" בערוץ 10 את עדותן של שתי נשים (אח"כ הצטרפה אחת נוספת) שטענו כי ויזל הטריד אותן מינית: א', אחת העדות, חשפה הצעה מינית בוטה שהוצעה לה על ידי ויזל בעת נסיעה לחו"ל; וב', שסיפרה כיצד ויזל הלך איתה לחדר במלון ולא עזב אותה עד שסגרה את הדלת בפרצופו. לטענתה, בעקבות הדחיה הוא וסביבתו החלו להחרים אותה.

בשבוע שעבר הגישה אגסי, שמונתה על ידי ועדת הביקורת של דירקטוריון קבוצת פוקס כבודקת חיצונית, את ממצאיה לדירקטוריון וקבעה כי ויזל לא הטריד מינית עובדות בחברה. הדו"ח של השופטת בעל חשיבות כיוון שהוא  סולל את הדרך להמשך כהונתו של ויזל –זאת על אף שענן החשדות לא התפזר בשל העובדה כי הבודקת לא נפגשה עם אף אחת מהמתלוננות  נגד ויזל.

מסיבה זאת, תוצאות הבדיקה של אגסי התקבלו בפקפוק רב ומיד החלה להישמע ביקורות על הממצאים. מלבד ביקורת על שיטות הבדיקה של הבודקת ,שהוציאה את הדו"ח המזכה בטרם דיברה עם המתלוננות, הועברה ביקורת גם על כך שהדו"ח עצמו חסר - כלומר, שהדיווח מציג טפח צר בלבד מהדו"ח שחיברה הבודקת ונערך כך שיתאים לאינטרסים של בעלי החברה ושל המנכ"ל.

מיכאלי שלחה דרישה לרשות ניירות ערך לקבלת דו"ח הבדיקה. מיכאלי כתבה: "הבודקת החיצונית לא מצאה כי היו אירועי הטרדה מינית בחברה. זאת על אף העדויות הרבות שפורסמו ושממשיכות להתפרסם גם לאחר פרסום חלק ממסקנות הדין וחשבון הקצרות".

מיכאלי מציינת כי פוקס הינה חברה הנסחרת בבורסה לפי שווי של קרוב למיליארד שקל, ומכאן שיש חשיבות לבדיקה גם בהיבט של מחזיקי המניות ובהיבטי האחריות התאגידית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker