אמדוקס רוכשת את Bridgewater Systems הקנדית ב-215 מיליון דולר

Bridgewater Systems הקנדית מספקת פתרונות לניהול מדיניות תמחור ובקרת רשת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

אמדוקס חתמה עם חברת Bridgewater ספקית של פתרונות לניהול מדיניות תמחור הפועלת בתחום ניהול מדיניות הגלישה (policy management and network control) על עסקה בשווי של 207 מיליון דולר אמריקאי (כ-211 מיליון דולר קנדי או 128 מיליון דולר קנדי לאחר ניכוי יתרות מזומנים של Bridgewater), לפיה תרכוש את כל הון המניות הנפרע של חברת Bridgewater תמורת 8.2 דולר קנדי למניה. את העסקה ליוו גולדמן סאקס.

העסקה כפופה לאישור אסיפת בעלי המניות של החברה הנרכשת כמו גם אישורים מהרגולטורים השונים. מועצות המנהלים של Bridgewater ואמדוקס אישרו כל אחת, פה אחד את העסקה אשר השלמתה צפויה תוך 90 יום, בכפוף לעמידה בתנאי התוכנית.

Bridgewater העוסקת בניהול תעבורת האינטרנט של לקוחות, נותנת מענה לספקיות בעולם הטלקום והסלולר הנתקלות בעומסים גדולים והולכים על הרשתות שלהם. באמצעות פתרון זה יכולה חברת התקשורת להציע ללקוחותיה חבילות גלישה שונות, כגון חבילת זהב למי שמוריד סרטים המצריכה פס רחב וחבילה זולה יותר למי ששימושיו באינטרנט מוגבלים לגלישה באתרים ודוא"ל - מה שמצריך פחות שימוש ברוחב פס. הדוגמא המוצגת לעיל שונה מהתמחור הנהוג היום בעולם האינטרנט לפיו אין חשיבות ליישום בפועל אותו צורך הלקוח ורוחב הפס אותה מעניקה החברה לאותו הלקוח.

אמדוקס, כספקית פתרונות לחברות טלקום בכל העולם, תוסיף את פתרונות Bridgewater לסל המוצרים שלה, באמצעות כך היא מצפה להרחיב את סל מוצרי חווית הלקוח שלה ולהוסיף לו יכולות מתוחכמות לניהול חווית משתמש הקצה של שירותי תקשורת נתונים.

מטרת הרכישה לאפשר לספקיות שירותים לתמוך בכל אסטרטגיית תמחור לכל שירות נתונים, בהתבסס על שילוב של מודלי לקוח מתקדמים עם מידע הנמצא ברשת. הפתרון המשולב של Bridgewater יוכל לספק מבט הוליסטי על כלל המיקומים ההררכיים של הלקוח, על פני כל המכשירים שבשימושו, השירותים השונים שהוא צורך והרשתות השונות התומכות בשירותים אלו. ויאפשר לספקיות השירותים להגדיר מחדש את חווית הצריכה בזמן אמת של שירותי נתונים ואת הדרכים לנטר בצורה מיטבית את אותם השירותים בכך יוכלו ספקיות השירותים לבדל את עצמן ולקבל תשואה מרבית על השקעתן.

לדוגמה, משפחה תוכל להירשם לתכנית אחת שתקיף את השימוש של כלל בני המשפחה במכשירי האייפון (הנתמך על ידי רשת 3G), והאייפד (הנתמך על ידי רשת 4G) שברשותם, ובחיבור האינטרנט הביתי בפס רחב, במהירויות רוחב פס מועדפות שונות.

יש לציין כי פתרונות Policy Management זוכים לביקורת רבה היות שהם פוגעים בעיקרון ניטרליות הרשת שלפיו התפתחות החדשנות בעולם האינטרנט נולדה מכך שספקיות טלקום לא הגבילו או ניהלו את הגלישה של המשתמשים. במדינות מסוימות אף נאסרה התערבות כזו.

לדברי בריאן שפרד, נשאי חטיבה באמדוקס, "רכישה זו מהווה המשך לאסטרטגיה שלנו לתמוך בספקיות השירותים השואפות לחולל שינוי בעסקיהן כדי להתכונן להזדמנויות חדשות בשוק, כגון הזדמנויות שייווצרו כתוצאה מכניסתן של רשתות G4 וטכנולוגיות מכשיר למכשיר, ורצונן להתכונן להתמודדות עם הגידול העצום בתעבורת הנתונים".

"לדברי אד אוגונק, נשיא ומנכ"ל Bridgewater, "השילוב בין מוצריה של Bridgewater עבור ניהול מדיניות תמחור ונתוני מנויים עם מוצרי ה-CES של אמדוקס יצור פתרון ייחודי שיחזק עוד יותר את מעמדה של אמדוקס ויניב פתרונות חדשניים עבור ספקיות שירותים המבקשות לחולל שינוי ברשתות שהן מפעילות, לשפר את נאמנות הלקוחות ולתרגם את שירותי הנתונים שלהן להכנסות".

בנוסף לסינרגיה בין המוצרים והפתרונות, לאמדוקס ול-Bridgewater מספר רב של לקוחות חשובים משותפים, בהם Bell Mobility, ספרינט ו-Telstra. אמדוקס אינה צופה השפעה משמעותית לרכישת Bridgewater על הרווח למניה לרכישה.

כיום אמדוקס כחברה בינלאומית, עם הכנסות של כ-3 מיליארד דולר אמריקאי בשנת הכספים 2010, מעסיקה מעל ל-19 אלף עובדים ומשרתת לקוחות ביותר מ-60 מדינות ברחבי העולם. יותר מ-150 ספקי שירותים מובילים בעולם נעזרים ב-Bridgewater.


הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker