עו"ד ממשרד בלטר גוט אלוני נחקר באזהרה ברשות ני"ע בחשד לשימוש במידע פנים

בית המשפט השלום בתל אביב הורה על שחרורו של עו"ד רענן בר זוהר למעצר בית של חמישה ימים ■ רשות ניירות ערך טוענת כי בעקבות הפעילות האסורה, גרף בר זוהר לחשבונות הבנק שבהם פעל רווחים כספיים תיאורטיים אסורים בסכום של 120 אלף שקל

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעצר. ארכיון
יסמין גואטה
יסמין גואטה

עו"ד רענן בר זוהר ממשרד עוה"ד בלטר גוט אלוני נחקר באזהרה ברשות ניירות ערך בחשד לביצוע עבירות של שימוש במידע פנים בחברת ארית תעשיות - לה הוא מספק ייעוץ משפטי במסגרת עבודתו במשרד. בית המשפט השלום בתל אביב הורה על שחרורו למעצר בית של חמישה ימים. בר זוהר מכחיש את החשדות המיוחסים לו ועומד על טענת החפות שלו.

ארית תעשיות היא חברה ציבורית שנסחרת בבורסה ועוסקת בייצור ושיווק מוצרים אלקטרוניים מתוחכמים, ובייצור מוצרים אלקטרו אופטיים לשוק הצבאי באמצעות חברות בנות מתחום הפיתוח. בר זוהר משמש כאחד מיועציה המשפטיים של החברה במסגרת תפקידו במשרד - והוא גם מחזיק מניות בשיעור של 4.75% בחברה.

במרכז החשדות נגד בר זוהר עומדים דיווחים חיוביים ומהותיים שפירסמה החברה במהלך 2016, והשפיעו מיידית על המחיר של המניה. על פי החשד, בר זוהר השתמש במידע פנים שהיה מצוי בידיו בנוגע לדו"ח מיידי מהותי וחיובי של החברה מחודש פברואר 2016 וכן בנוגע לדו"ח כספי רבעוני חיובי של החברה מנובמבר 2016 טרם פרסומו לציבור, ופעל במניות החברה.

לפי החשד, בר זוהר השתמש במידע פנים ורכש את מניות החברה באמצעות חשבון בנק על שמו וכן באמצעות חשבון בנק של קרובת משפחתו. רשות ניירות ערך טוענת כי בעקבות הפעילות האסורה, גרף בר זוהר לחשבונות הבנק שבהם פעל רווחים כספיים תיאורטיים אסורים בסכום של 120 אלף שקל.

בנוסף, על פי החשד, הוא גם נמנע מדיווח על עניינו האישי בעת הצבעותיו באספות כלליות של החברה שנערכו ב-2017-2016 ונגעו לאישור עסקות שלבעל השליטה בחברה יש עניין אישי בהן.

מבקשת הרשות עולה כי במהלך החקירה התגלו ממצאים המחזקים את החשדות בנוגע למעורבותו של בר זוהר בביצוע עבירות של שימוש במידע פנים, עבירות דיווח ועבירות איסור הלבנת הון. עוד אומרים ברשות כי חשודים ומעורבים נוספים נחקרו בקשר לפרשה, אולם לנוכח היקפה לא עלה בידי חוקרי רשות ניירות ערך לסיים אותה.

סנגורו של בר זוהר, עו"ד ירון ליפשס מסר בתגובה: "בר זוהר הקפיד לפעול לכל אורך הדרך בהתאם להוראות חוק ניירות ערך, ובפרט לא עשה שימוש במידע פנים כלשהו, ולראיה שכל רכישות המניות נשוא החקירה, מלפני מספר שנים, בוצעו רק לאחר פרסום הודעות ודיווחים מיידיים על ידי החברה. רענן השיב בצורה מלאה לכל השאלות שהופנו אליו וימשיך להעמיד עצמו לרשות החקירה בכל מועד שיידרש, וזאת מתוך אמונה וביטחון כי בסיומה גם חוקריו ישתכנעו שלא נפל כל פסול במעשיו".

ממשרד בלטר גוט אלוני נמסר בתגובה: "רענן הוא עורך דין מהמקצועיים והמבריקים שיש, שמקפיד על קוצו של יוד, על קלה כחומרה. תמיד מקפיד ושומר באדיקות על קיום כל החוקים וכללי האתיקה, ואין לנו ספק כי כך יתברר גם במקרה זה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker