גמידה סל מתכננת לגייס 60-50 מיליון דולר בהנפקה ראשונה בנאסד"ק

החברה, שעוסקת בפיתוח מוצרים לריפוי של סרטן ומחלות נדירות של מח העצם, תנפיק 3.6 מיליון מניות, במחיר של 15-13 למניה ■ המחיר משקף לחברה שווי של 340-280 מיליון דולר

יורם גביזון
תאי סרטן
תאי סרטןצילום: עלוה בירן

חברת גמידה סל, שמוחזקת על ידי חברת כלל ביוטכנולוגיה (18%), נוברטיס (18%)  ועל ידי אלביט טכנולוגיות (14%) מתכננת לגייס 60-50 מיליון דולר בהנפקה ראשונה של 3.6 מיליון מניות בנאסד"ק, במחיר של 15-13 דולר למניה, כך עולה מטיוטת תשקיף פומבית, שכוללת את תנאי ההנפקה, שעל בסיסה תנהל את המצוג למשקיעים בארה"ב. טווח מחירים זה משקף לחברה שווי של 280 עד 340 מיליון דולר לאחר הגיוס.

עוד צוין בטיוטת התשקיף כי בעלי המניות הנוכחיים של החברה, כולל ענקית הפארמה השוויצית חברת נוברטיס, הביעו כוונה להשתתף בהנפקה בהיקף של 30 מיליון דולר. 

גמידה סל עוסקת בפיתוח מוצרים לריפוי של סרטן ומחלות נדירות של מח העצם. החברה מגייסת חולים לניסוי קליני בשלב שלישי, בחולים בסרטן הדם, ובסרטן בלוטות הלימפה באמצעות ניקורד (Nicord). תרופה זו קיבלה מה-FDA ומסוכנות התרופות האירופית (EMA) מעמד של תרופת יתום, והוכרה בידי ה-FDA כטיפול פורץ דרך. על פי הערכות, גמידה סל גייסה עד כה שליש עד מחצית מ-140 החולים שאמורים להשתתף בניסוי.

התרופה של החברה, ניקורד, מיועדת לטיפול באמצעות השתלת דם טבורי מועשר בתאי גזע בחולים בסרטני דם מסוג לוקמיה לימפוציטית חריפה (ALL), לוקמיה מיאלואידית חריפה (AML), לימפומת הודג'קין וכן סרטן בלוטת הלימפה. היא מבוססת על טכנולוגיה שבה נעשה שימוש במולקולה Nicotinamide להעשרת תרבית בתאי גזע. באמצעות ניסויים בחיות, הראתה גמידה סל כי בנוכחות מולקולה זו, מתקיים עיכוב הפיך בתהליך ההתמיינות של תאי גזע מתחלקים.

טכנולוגיה זאת גם מעלה משמעותית את יכולת הנדידה ואת יעילות ההגעה וההישארות של תאי הדם של חבל הטבור המושתלים במח העצם. ניקורד מסירה את המגבלה של שימוש בדם טבורי, שנובעת מהעובדה שכמות הדם שנאספת מחבל הטבור קטנה יחסית, ולצורך השתלה מוצלחת יש צורך במספר תאים מינימלי המחושב לפי משקלו של החולה - כך שלא ניתן למצוא מנה של דם טבורי שמכילה מספיק תאים לצורך השתלה של מח עצם, למעט עבור ילדים שמשקלם נמוך.

החברה מעריכה שסיכוייה לגייס הון השתפרו בעקבות כמה התפתחויות בשנים האחרונות, כמו האימוץ של ריפוי תאי כטיפול רפואי לגיטימי במחלות סרטן, העובדה שחברות הביטוח הרפואי מוכנות לשפות במאות אלפי דולרים טיפולים המבוססים על ריפוי תאי, כמו זה שפיתחה חברת קייט פארמה (Kite Pharma), שנרכשה בידי גילעד תמורת 12 מיליארד דולר, ובעיקר הנפקתה של מג'נטה תרפויטיקס (Magenta Therapeutics) ביוני 2018, שבה גייסה 100 מיליון דולר לפי שווי של 400 מיליון דולר לפני ההנפקה, ועתה כבר נסחרת בשווי של 481 מיליון דולר.

היעד העיקרי בניסוי הקליני בשלב השלישי בניקורד הוא שיפור מובהק סטטיסטית בפרק הזמן שחולף עד לקליטת השתל במח העצם, בהשוואה לטיפול הסטנדרטי כיום שהוא השתלת דם טבורי. בניסוי הקליני בשלב השני הראתה גמידה סל שהשתל, שהועשר באמצעות הטכנולוגיה שלה, נקלט בתוך 10 ימים, בעוד השתלת דם טבורי נקלטת בתוך 21 יום - כך שלהערכתה סיכוייה טובים להראות שיפור מובהק סטטיסטית בזמן הקליטה של השתל גם בניסוי הקליני השלישי. גמידה סל גייסה עד כה 120 מיליון דולר, כשהגיוס האחרון של 40 מיליון דולר בוצע בנובמבר 2017 לפי שווי חברה של 120 מיליון דולר לפני הגיוס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker