מנכ"ל קסם, אבנר חדד: "הרפורמה בתעודות הסל תוסיף משמעות למקצועיותו של הגוף המנהל אותן"

הרפורמה החדשה תסב כ-700 תעודות סל וקרנות מחקות, לקרנות נאמנות שיכללו מוצרים מקבוצות סיווג שונות ■ חדד: "המטרה היא לא להפוך מוצר לא טוב למוצר טוב, אלא לשפר מצב קיים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבנר חדדצילום: מוטי מילרוד

אבנר חדד, מנכ"ל קסם מבית אקסלנס, התייחס אתמול בדבריו בכנס המוסדיים לרפורמה שנועדה להפוך את תעודות הסל, לקרנות נאמנות מסוג קרן סל: "בעולם שלפני תיקון 28, תעודות הסל היו מוצר כמעט גנרי, מכיוון שהן היו מחויבות להעניק ללקוח את תשואת המדד", הסביר חדד. ואולם בקרנות סל המצב לדבריו שונה כי המנפיק לא מחויב לתשואת המדד אלא כמה שיותר קרוב אליה. "זה משמעותי ומייצר שונות בין המנפיקים השונים", אמר. הוא הוסיף כי בעולם שאחרי תיקון 28, יש גם משמעות גדולה למקצועיות של הגוף המנהל.

חדד התייחס ליתרונות המרכזיים של הרפורמה: "תיקון 28 נותן למשקיע מוצר שעוקב אחרי המדד והמבנה המשפטי של קרן נאמנות כפי שמקובל במדינות רבות אחרות. בישראל יש מנגנון שלא קיים בעולם — רצועת הגנה שמשאירה את הקרן כמה שיותר קרובה למדד". אמר. "יתרון נוסף הוא שבעוד התשואה של תעודת סל של שני מנפיקים זהים היא זהה, בקרן סל צפויים להיות הבדלים בתשואות בין מנפיקים שונים", הוסיף. עם זאת, חדד הדגיש כי תיקון 28 לא נועד להפוך מוצר לא טוב למוצר טוב, אלא נועד לשפר מצב קיים.

קרן סל היא קרן נאמנות סחירה שעוקבת אחר נכס בסיס, ותחליף את תעודות הסל. בשונה מתעודות אלו, בהן הנכסים הם בבעלות החברה המנפיקה, בקרן סל הנכסים הכלולים הם בבעלות מחזיקי היחידות באמצעות הנאמן לקרן.

הרפורמה, שנקראת גם תיקון 28, נכנסה לתוקף בתחילת החודש. במהלכה יוסבו כ–700 מוצרים — תעודות סל וקרנות מחקות — לקרנות נאמנות ב–11 פעימות, שכל אחת מהן תכלול מוצרים המשתייכים לקבוצות סיווג דומות. במסגרת ההסדר החדש, המבנה המשפטי של תעודות הסל ישתנה מאיגרת חוב, המפוקחת בידי רשות ניירות ערך, לקרן נאמנות המפוקחת ככל קרנות הנאמנות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker