נתנאל גרופ הציעה שעבוד ראשון – וגייסה בריבית של 1.8%

במכרז המוסדי נרשמו ביקושים של מעל 300 מיליון שקל ■ בעבר גייסה נתנאל גרופ מהמוסדיים בריבית של מעל 5% ■ הסיבה לירידה בריבית: מבנה החוב שכלל שעבוד ראשון על נכס המושכר לאלביט מערכות ■ המכרז הציבורי יתקיים ביום רביעי הקרוב

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
פארק תמר ברחובות
פארק תמר ברחובותצילום: עופר וקנין
ערן אזרן

חברת נתנאל גרופ , העוסקת בייזום, תכנון והקמת פרויקטים למגורים, מסחר ומשרדים בישראל, השלימה בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת סדרה י' (סדרה חדשה). במכרז המוסדי התקבלו ביקושים של כ-325 מיליון שקל, ונתנאל גייסה את הסכום הרצוי, כ-80 מיליון שקל.

בעקבות ביקושי היתר, השלב המוסדי ננעל בריבית צמודה של 1.8%, ביחס לריבית מקסימלית של 2.85% שהציעה החברה למשקיעים, מרווח של כ-3% מעל אג"ח ממשלתיות מקבילות. מדובר בהישג לנתנאל גרופ, שבעבר גייסה מהמוסדיים בריבית של מעל 5%. הירידה בריבית נובעת ממבנה החוב, שכלל שעבוד ראשון על נכס שהושכר לאלביט מערכות. 

סדרת אגרות החוב החדשה (סדרה י') תיפרע בחמישה תשלומי קרן שווים בשיעור של 5% בין 2023-2019, ותשלום אחרון בשיעור של 75% באוקטובר 2024. מח"מ הסדרה עומד על כ-5 שנים.

הסדרה כוללת, כאמור, שעבוד ראשון לטובת המחזיקים על בניין המשרדים פארק תמר ברחובות, הכולל 8 קומות מסחר וחניות בשטח של כ-6,800 מ"ר המיועדים למשרדים ותעשיות עתירות ידע. הבניין הושכר במלואו בחוזה רב שנתי לחברת אלביט מערכות , וצפוי להניב הכנסה שנתית של כ-7.2 מיליון שקל, צמוד למדד. לאחרונה הוערך הנכס על ידי שמאי בשווי של 111 מיליון שקל.

קבוצת נתנאל גרופ, בשליטת משפחת נתנאל, עוסקת בייזום, תכנון, הקמה שיווק ומכירה של פרויקטים למגורים בישראל וכן פועלת בתחום הנדל"ן להשקעה בישראל. נכון לסוף יוני, החברה מתכננת בונה ומשווקת כ-650 יחידות דיור, בעשרה פרויקטים למגורים.

נתנאל נסחרת בבורסה לפי שווי של כ-150 מיליון שקל. ברבעון השני של 2018 דיווחה החברה על הכנסות של כ-77 מיליון שקל, רווח גולמי של כ-17 מיליון שקל, ורווח נקי של כ-8.3 מיליון שקל. הונה העצמי של החברה הסתכם בסוף יוני ב-214 מיליון שקל, כ-30% מסך המאזן.

את ההנפקה הובילה אוריון חיתום והנפקות, במסגרת קונסורציום שכלל את ברק קפיטל, מנורה חיתום ורוסאריו קפיטל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker