מניבים רוכשת 50% ממתחם לוגיסטי באזור התעשייה רמלה ב-150 מיליון שקל

מניבים רכשה את חלקה במתחם מחברת נשר, ותחזיק במתחם עם חברת שמי בר מקבוצת "מבנה" ■ מנכ"ל מניבים: "תחום הלוגיסטיקה הפך בשנים האחרונות לאחד מהתחומים האטרקטיביים ביותר בעולם הנדל"ן המניב"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אברם, מנכ"ל קרן הריט מניביםצילום: אייל טואג
ערן אזרן

קרן הריט מניבים רכשה מחברת נשר את חלקה (50%) במתחם לוגיסטיקה הממוקם בסמוך למפעל נשר, באזור התעשייה רמלה. את המתחם הקימו חברת נשר וחברת שמי בר מקבוצת "מבנה", בניהולו של דודו זבידה, במהלך 20 השנים האחרונות. עבור מחצית מהזכויות במתחם, תשלם מניבים כ-150 מיליון שקל.

המתחם כולל חמישה מבנים לוגיסטיים, בשטח של כ-47,150 מ״ר, וכן תחנת דלק, ומתפרש על גבי כ-81 דונם. המבנה האחרון, שהושלם לאחרונה בשטח הנרכש, משתרע על פני כ-5,800 מ"ר, ומתאכלס בימים אלה על ידי חברת לוגיסטיקה. הנכס מושכר במלואו. המתחם מניב הכנסות תפעוליות נטו (NOI) של כ-20.8 מיליון שקל בשנה, וחלקה של מניבים צפוי לעמוד על כ-10.4 מיליון שקל בשנה.

היקף כלל הנכסים של מניבים לאחר רכישה זו, משתרע על פני כ-96 אלף מ"ר עילי לשימושים שונים, וכ- 20 אלף מ"ר חניונים, בראש העין, ירושלים, הר טוב, רחובות, רמלה וכפר סבא. שווי נכסי הקרן לאחר הרכישה הינו כ-760 מיליון שקל.

מניבים היא קרן הריט השלישית שהוקמה בישראל, לאחר ריט 1 וסלע קפיטל נדל"ן. במהלך הרבעון הראשון של 2017, השלימה הקרן הנפקה ראשונה (IPO), שבה גייסה 63 מיליון שקל מהציבור, לפי שווי של 320 מיליון שקל לאחר הכסף. בקרן מושקעים כמה גופים מוסדיים גדולים, ובהם פועלים שוקי הון, מיטב דש, אי.בי.אי, אוניברסיטת בר אילן, הלמן אלדובי וקרן הפנסיה גלעד.

עופר אברם, מנכ"ל מניבים, אמר: "רכישת מחצית מפארק הלוגיסטיקה ברמלה היא עסקה חשובה עבורנו, הן מבחינת גודלה והן מבחינת איכותה. המתחם הוא ממתחמי הלוגיסטיקה הגדולים במרכז הארץ. תחום הלוגיסטיקה הפך בשנים האחרונות לאחד מהאטרקטיביים ביותר בעולם הנדל"ן המניב, דבר שבא לידי ביטוי בעלייה בביקושים למבני לוגיסטיקה, ובעליה החדה במחיר קרקעות המיועדות ללוגיסטיקה ותעשיה. העסקה עולה בקנה אחד עם אסטרטגיית החברה ליצירת תמהיל נכסים מגוון שבו אחוז משמעותי של נכסי לוגיסטיקה ותעשיה״.

מנכ"ל קבוצת מבנה, הוסיף: "אנו שמחים על הצטרפות קרן מניבים לשותפות במתחם הלוגיסטי שלנו ברמלה. מדובר על אחד ממתחמי הלוגיסטיקה המובילים בישראל. אנו מזהים בשותפות עם קרן מניבים פוטנציאל לשותפות אסטרטגית שעשויה להוביל לשיתופי פעולה נוספים בעתיד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker