בארי טאף: "בנק ישראל שוקל להשקיע חלק מרזרבות המט"ח במניות זרות"

ההשקעה תתבצע באפיק מנייתי בחו"ל אך בשווקים גדולים ונזילים ביותר כיוון שהתשואות על אג"ח מדינות בשפל היסטורי

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים19
ואדים סבידרסקי

בנק ישראל מתכוון להתחיל להשקיע חלק מרזרבות המט"ח שנוצרו בנכסים פיננסיים מחוץ לישראל - כך אמר היום בארי טאף, ראש חטיבת השווקים בבנק ישראל, בראיון לספקית המידע הפיננסי, בלומברג.

בארי טאףצילום: מאייר טלי

בארי טאף ישתתף ביום ראשון בוועידת שוק ההון השנתית של TheMarker ו- Deloitte בריטמן אלמגור זהר וירצה בנושא: "איפה הדולר היה היום אילולי התערבותו של בנק ישראל?".

"ההשקעות הראשוניות יהיו בדרך של רכישת נכסים עוקבי מדדים ולא במניות סלקטיביות. בנק ישראל שוקל השקעה בשווקים גדולים יותר בעלי רמת נזילות הגבוהה ביותר. הון ההשקעות יוזרם דרך מנהלי השקעות חיצוניים אשר עדיין לא נבחרו על ידי הבנק", הסביר טאף.

לדבריו, המהלך יאפשר להשיג תשואות עודפות על יתרות המט"ח ללא נטילת סיכון יתר כיוון שנכסי השקעה המסורתיים של הבנקים המרכזיים כגון אג"ח מדינות מניבות תשואות הנמצאות כיום ברמות שפל היסטורי. השקעות של רזרבות הבנקים המרכזיים באפיקים אלטרנטיביים למסורתיים אינם תקדים: כ-11% מרזרבות הבנק המרכזי השווייצי הושקעו באפיק מנייתי ברבעון הראשון השנה,

אש חטיבת השווקים בבנק ישראל מציין כי לפני כ-10 שנים מהלך כזה היה דמיוני בלבד אך "כיום, השקעות כאלו הפכו ליותר מקובלות בקרב הבנקים המרכזיים כי אלו הפכו למתוחכמים יותר".

טאף ישתתף בוועידת שוק ההון 2011 של TheMarker, בשיתוף Deloitte בריטמן אלמגור זהר, שתיערך ביום א', 19/6/11, במלון הילטון בתל אביב.

לתכנית המלאה של הכנס לחצו כאן

להרשמה לכנס לחצו כאן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker