ביונדווקס השיגה יעדי בטיחות ויעילות ראשוניים בניסוי קליני בחיסון לשפעת

שלב IIb צפוי להתחיל בסוף השנה בקרב אוכלוסיה מבוגרת יותר ולהסתיים ברבעון הראשון 2012

ואדים סבידרסקי
שתפו בפייסבוק

ביונדווקס, חברת ביומד המפתחת חיסון אוניברסלי נגד שפעת, מדווחת הבוקר על סיום שלב IIa בניסוי הקליני לקראת קבלת אישור שיווק התרופה בארה"ב. מהחברה מדווחת, על סמך הממצאים, כי הניסוי עמד ביעדיו וכי החיסון נמצא בטוח לשימוש, אינו גורם לתופעות לוואי חמורות ומעורר תגובות חיסוניות חזקות.

בנוסף, נמצא בניסוי כי שילוב החיסון של ביונדווקס במתן יחד עם 50% מהמינון הרגיל של החיסון המסחרי הקיים, מעלה את רמת הנוגדנים מסוג HI בשיעור גבוה יותר של משתתפים - סמן מקובל ליעילות חיסוני השפעת.

מדובר בניסוי הקליני השלישי שעורכת החברה בחיסון השפעת האוניברסלי (כנגד מגוון רחב של זני שפעת) ובקרב קבוצות הגילאים השונות. הפעם, נערך הניסוי בקרב כ-200 נבדקים בשני מרכזים רפואיים בישראל.

כעת, החברה נערכת לתחילת שלב ניסוי IIb, הצפויה ברבעון האחרון השנה, אשר יתמקד באוכלוסיה מבוגרת, הנחשבת לאוכלוסיית הסיכון במחלת השפעת ואשר שיעור יעילות החיסון המסחרי הקיים בקרבה אינו גבוה, על פי דברי החברה. הניסוי יכלול כ-110 משתתפים בגילאים 65 ומעלה וצפוי להסתיים ברבעון הראשון 2012.

רון בבקוב, מנכ"ל ביונדווקס, אמר: "חיסון ה-Multimeric-001 אינו רק בטוח כחיסון עצמאי, אלא הוכיח גם יכולות לשפר את ביצועי חיסוני השפעת המסורתיים. אנו מעריכים שאספקת חיסון אוניברסאלי לשפעת לכלל האוכלוסייה העולמית אפשרית, והשלמנו היום עוד צעד חשוב נוסף בדרך להגשמת חזון זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker