חברת הביומד וקסיל תמוזג לשלד הבורסאי של ירון ייני

שוויה של וקסיל, המפתחת חיסונים לכמה סוגי סרטן, מוערך ב-25 מיליון דולר לפחות

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> חברת ביומד חדשה צפויה להצטרף לבורסה בתל אביב. חברת שלדונקו (לשעבר קבלנים) שבשליטת ירון ייני תמזג לתוכה את חברת וקסיל בתמורה להקצאת מניות בשלדנקו לבעלי מניותיה של וקסיל.

המיזוג מבוסס על ההנחה ששוויה של וקסיל לפי הערכת שווי שמבוצעת בידי חברת חיסונים פיננסיים יהיה 25 מיליון דולר לפחות, כך שבעלי מניותיה של וקסיל יחזיקו ב-70% ממניותיה של שלדנקו.

וקסיל, שפועלת בפארק המדע בנס ציונה, מפתחת את ImMucin, שהוא חיסון טיפולי במגוון מחלות סרטן. היעילות של ImMucin נבחנת בניסוי בבני אדם בשלב הראשון-שני במרכז הרפואי בהדסה עין כרם בחולי מילאומה נפוצה, שהוא סרטן דם של מוח העצם.

ד"ר ליאור כרמון, מייסד החברה ובעל השליטה בה, ציין כי לטכנולוגיית VaxHit שפותחה בידי החברה יש יתרון בכך שהיא מספקת את שלושת הרכיבים החיוניים לאפקטיביות של חיסון: זיהוי רצף חומצות אמינו רלוונטי באנטיגן, שמסוגל לייצר תגובה חיסונית לאותו אנטיגן ברמה נמוכה של תופעות לוואי; היכולת להיקשר לרצף באמצעות תאי MHC ולהציג את הרצף לתאי המערכת החיסונית (Cells-T); והיכולת להתגבר על היכולת של תאים סרטניים ותאים שהודבקו בווירוס להתחמק מהמערכת החיסונית, באמצעות יצירה מוטציות שפוגעות בהצגת הרצף על מעטפת התא, כך שהתא אינו מזוהה על ידי המערכת החיסונית.

וקסיל ממוקדת בפיתוח שני חיסונים. חיסון אחד הוא ImMucin לסרטן המיאלומה הנפוצה, הגורם למערכת החיסונית לזהות, לאתר ולהשמיד תאים שמבטאים את האנטיגן MUC1 שמופיעים בתאים סרטניים, כך שהמערכת החיסונית לא תתקוף תאים בריאים. היות ש-MUC1 נמצא ב-90% מסוגי הסרטן, מעריכה וקסיל כי החיסון עשוי להיות ישים למגוון גידולים סרטניים.

המוצר השני של החברה הוא MTbuVax, שהוא חיסון חדש למחלת השחפת שנמצאת במגמת התחזקות בעיקר במדינות מתפתחות, בשל הירידה ההדרגתית באפקטיביות של החיסון לשחפת.

המבנה המתגבש של המיזוג כולל הקצאה של 70% ממניות שלדונקו לבעלי מניותיה של וקסיל - ליאור כרמון (90.7%), יפה הלזקורן (4.99%) ועוז ברנשטיין (4.28%) - וכן אופציות שעשויות להגדיל את אחזקתם בשלדונקו ל-80% בדילול מלא. האופציות יבשילו בשתי מנות בעקבות שני אירועים: הצלחה בניסוי הקליני בשלב הראשון-שני בחיסון ImMucin לסרטן המיאלומה הנפוצה, שנעשה לפי כללי משרד הבריאות הישראלי; וקבלת אישור ה-FDA, או הרשות המקבילה באירופה (EMA), לכניסה לניסוי קליני ImMucin.

שלדונקו תשלם לאפסווינג שבבעלות ירון ייני עמלה של 20% מהסכום שתגייס בהנפקה ציבורית או פרטית על לסכום של 2.75 מיליון שקל, וכן אופציות ל-3% מהחברה. אפסווינג וחברת אסיה פיתוח יוכלו להמיר הלוואה של מיליון שקל שנתנו לווקסיל באוקטובר 2010 למניותיה של שלדונקו במחיר שיהיה נמוך ב-22% ממחיר ההנפקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker