עוד פרויקט פינוי-בינוי לאשדר: במו"מ להקמת 516 יחידות דיור בתל אביב

במסגרת ההסכם המתגבש, כל דייר יהיה זכאי לדירה חדשה בפרויקט בתוספת הוצאות כמו דמי שכירות, הובלה ועוד; מניית החברה עולה כעת ב-0.7%

ערן אזרן

חברת הבנייה אשדר ממשיכה להתרחב בתחום ההתחדשות העירונית ("פינוי-בינוי"): החברה דיווחה היום (ד') כי היא במו"מ לפרויקט פינוי-בינוי נוסף בתל אביב להקמת 516 יחידות דיור. במסגרת התוכנית, החברה תקים יחד עם צד נוסף חברה משותפת לביצוע הפרויקט, כאשר חלקה יעמוד על 75%. בתגובה להודעה, עולה מניית החברה כעת ב-0.7%.

ארנון פרידמן, אשדרצילום: אייל טואג

אשדר הינה אחת מחברות הייזום והבנייה למגורים הגדולות בישראל, הפועלת משנת 1972. החברה נשלטת על ידי קבוצת אשטרום (75%), השולטת בין היתר בחברות אשטרום נכסים, אשלד אשטרום אינטרנשיונל ועוד. החברה מתכננת, בונה ומשווקת 56 פרויקטים בשלבים שונים הכוללים 9,832 יח"ד, כולל יח"ד של בעלי קרקע ושותפים. ההכנסות הצפויות מפרויקטים בהליכי בנייה ושיווק, ופרויקטים בתכנון עם תב"ע מאושרת, נאמדות בכ-4 מיליארד שקל.

הבניינים המיועדים לפינוי ולהריסה בפרויקט הנוכחי עומדים ברחובות עמישב והמאבק בתל אביב (הממוקמים מדרום לגבעתיים). בבניינים מתגוררים כ-182 דיירים. במסגרת התוכנית, כל דייר יהיה זכאי לקבל דירה חדשה במבנים החדשים, בתוספת הוצאות נלוות כמו דמי שכירות, הובלה וכדומה. יתרת הדירות החדשות יוצעו למכירה. לאחר חתימת ההסכם, מתכוונת החברה לאשר את התב"ע (תוכנית בניין עיר) החדשה, להוציא היתרי בנייה, להרוס את הבניינים הקיימים ולהקים את המבנים החדשים.

מנכ"ל החברה, ארנון פרידמן, הצהיר זה מכבר כי החברה מתכוונת להגביר את פעילותה בתחום הפינוי -הבינוי. "אנחנו רוצים להקים שכונות שלמות ולא בניינים בודדים המפוזרים במקומות שונים בישראל", אמר פרידמן לפני מספר חודשים. "הפוטנציאל לפרויקטים גדולים כאלה טמון כיום רק בפינוי בינוי, כי פשוט לא נותרו קרקעות גדולות פנויות יותר".

כבר כיום לאשדר 9 פרויקטים (כ-2,787 יח"ד) של התחדשות עירונית, כשחלק החברה בהם כ-1,561 יח"ד. לחברה שני פרויקטים ברמת אביב (ברחובות טאגור ורקנאטי), שהופקדו בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה לשמיעת התנגדויות. פרויקטים נוספים של החברה מתוכננים בשכונת נאות אפקה בתל אביב, ברחוב השקד בקרית אונו, בשכונת תקומה בכפר סבא, בשכונת הגפן ברמת גן, ברמת השרון ועוד.

בשבוע שעבר השלימה אשדר גיוס חוב בהיקף של 100 מיליון שקל, המיועד בין השאר לפעילות השוטפת של החברה. במסגרת הגיוס, הנפיקה החברה סדרת איגרות חדשה (אג"ח ג') בתשואה אפקטיבית של 5.57% ובמח"מ (זמן ממוצע של החזר החוב) של 4.75 שנים. במסגרת הגיוס זכתה החברה לביקושי יתר של יותר מ-50 מיליון שקל. בשנים-עשר החודשי האחרונים עלתה מניית החברה בכ-32%, והחברה נסחרת כעת לפי שווי שוק של כ-300 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker