חברת לודן תקבל הלוואות ב-35 מיליון שקל להשקעה בפרויקטים של אנרגיה מתחדשת

על פי הסכם המימון שנחתם, יעמיד הגוף הפיננסי אשראי ל-5 שנים ב-15 מיליון שקל ואשראי נוסף של 10 מיליון שקל

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת לודן הנדסה שמתמחה במתן שרותי תכנון הנדסי וניהול פרויקטים, חתמה על הסכם לגיוס הלוואות בהיקף של עד 35 מיליון שקל מגוף פיננסי. לודן תוכל להשקיע 18.7 מיליון שקל מסכום זה ברכישת חברות.

על פי הסכם המימון שנחתם, יעמיד הגוף הפיננסי אשראי ל-5 שנים ב-15 מיליון שקל, ואשראי נוסף של 10 מיליון שקל לתקופה של שנתיים נוספות. האשראי הראשוני בסכום של 15 מיליון שקל יישא ריבית צמודת מדד של 5% ואילו האשראי הנוסף של 10 מיליון שקל יישא ריבית צמודת מדד של 5% בתוספת ההפרש בין התשואה על אג"ח ממשלתי למשך חיים ממוצע של 3.2 שנים כיום, לבין התשואה עליו בפברואר 2011. מרווח זה עומד כיום על 0.6%.

לודן תשלם גם לגוף הפיננסי עמלת הצלחה של 17% מחלקה של לודן ברווח התפעולי התזרימי (Ebitda) של כל חברת פרויקט, בניכוי הוצאות מימון בנקאי ומיסוי למשך 5 שנים ממועד מסירת מתקן.

הריבית על האשראי החופשי שניתן ללודן, כלומר האשראי בסכום של 18.7 מיליון שקל שלודן יכולה להשתמש בו לפיתוח עסקי תהיה 7.3%, צמוד למדד בתוספת שיעור התשואה על אג"ח ממשלתית צמודה ל-3.2 שנים בממוצע.

לודן נתנה אופציה לגוף פיננסי נוסף להצטרף להסכם המימון בתוך חודשיים באמצעות העמדת סכום של 10 מיליון שקל בשתי מנות שוות, כך שהסכום המקסימלי שלודן צפויה לגייס יהיה 35 מיליון שקל.

ההלוואות שתקבל לודן ישמשו אותה להשקעה בפרויקטי אנרגיה מתחדשת בתחומי הביוגז, הביומסה והפיכת חומר אורגני באמצעות חום לגז (גזיפיקציה). לודן תשמש בפרויקטים אלו כזרוע הביצוע במתכונת אחריות כוללת (Turn Key) בנוסף על החזקתה במניות הפרוייקט. לודן צפויה לבצע פרוייקטים אלו בספרד ובמדינות נוספות באיחוד האירופי.

ארנון אהרון, מנכ"ל לודן, ציין כי ההשקעה תשמש את החברה להקמת מתקני אנרגיה בהספק של עד 10 מגאווט במדינות שבהן יש רגולציה מוסדרת. לדבריו לודן תפעל לצירוף שותפים אסטרטגיים או פיננסיים בפיתוח מתקנים אלו, כשחלק מחומרי הזינה של המתקנים פותחו בלודן ומוגנים בפטנט, כך שמתקני החשמל מייצרים בעלויות נמוכות יחסית הודות לשימוש בחומר זינה זול ובעל יעילות אנרגטית גבוהה.

לודן נסחרת בשווי שוק של 69 מיליון שקל, הרוויחה 2.7 מיליון שקל במחזור של 103 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2011 בהשוואה להפסד של 2.1 מיליון שקל במחזור של 87 מיליון שקל ברבעון המקביל לו ב-2010.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker