רם עוזרי

אתמול בערב חתמו יורוקום נדל"ן, בשליטת שאול אלוביץ, אלקטרה ופאנגאיה נדל"ן, שבשליטת ברק רוזן ואסף טוכמאייר, את מתחם תנובה בתל אביב. לשם הרכישה, הקימו החברות חברה משותפת. פאנגאיה נדל"ן ויורוקום מחזיקות 75% בחברה בחלקים שווים. אלקטרה ואלקטרה נדל"ן מחזיקות ב-25% הנותרים, גם כן בחלקים שוים.

מתחם תנובהצילום: עופר וקנין

תמורת השטח ישלמו הרוכשים לתנובה 530 מיליון שקל. 50 מיליון שקל הופקדו במועד החתימה, ו-80 מיליון נוספים תשלם השותפות ממקורות עצמיים עד סוף שנת 2011.  את 400 המיליון הנותרים תשלם השותפות ביוני 2012, כאשר בידי השותפות טיוטת התחייבות למימון בנקאי עבור שלב זה. בנוסף, תעביר השותפות לתנובה 35 מיליון שקל בעבור ההתחייבויות המועברות הכוללות הסכמים, סיכומים ומשאים ומתנים בהם קשורה תנובה עם רשויות וגורמים אחרים בנוגע למתחם.

החברות יקימו במתחם, הממוקם בקרבת מגדלי עזריאלי, פרויקט מסחר, משרדים ומגורים בהיקף שטח של 124 מ"ר. ההערכות הן כי היקף ההשקעה הכולל במתחם יעמוד על 1.64 מיליארד שקל. במאי 2011 אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של עיריית תל אביב היתר הריסה, חפירה, דיפון ובניית מרתפים במתחם.

במסגרת ההסכם הובטח לאלקטרה פיתוח ובניית המתחם בהיקף של 800 מיליון שקל, וכן ניהול הנכס עם תום הבנייה. ניהול השיווק של הפרויקט יבוצע באופן בלעדי על ידי פאנגאיה בתמורה ל-3% ממחיר המכירה של כל יחידת דיור בפרויקט. היקף ההכנסות מהפרויקט יסתכם על פי הערכת השותפות בכ-2.5 מיליארד שקל.

אסי טוכמאייר מסר בחתימת ההסכם כי "החיבור בין החזון שלנו ליכולת הביצוע של קבוצות אלקטרה ויורוקום שלושת חברות בעלות יתרונות אדירים ייצרו ביחד פרוייקט ייחודי בתל אביב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker