נוחי דנקנר מנהל משא ומתן למכירת האחזקות בפאנדטק

כלל תעשיות מנהלת מגעים למכירת 58% מחברת התוכנה לפי מחיר מוערך של כ-23 דולר למניה; המניה קופצת ב-6% בנאסד"ק

ליאור זנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ליאור זנו

חברתכלל תעשיות שבשליטת אי.די.בי של נוחי דנקנר, מנהלת משא ומתן למכירת אחזקותיה (58.6%) בחברת התוכנה פאנדטק. המחיר לפיו ייחתם ההסכם אינו סופי, אך ההערכות הן כי הוא יעמוד על לא פחות ממחיר של 23 דולר למניה, המשקף פרמיה של 35% על מחיר מניה אתמול בפתיחת המסחר שעמד על 17.1 דולר.

פאנדטק עוסקת בפיתוח ושיווק תוכנה לתחומי הסליקה האלקטרונית בין בנקים,מוסדות פיננסיים ועסקים. החברה נסחרת בשווי שוק של 844 מיליון שקל בתל אביב ו-273 מיליון דולר בנאסד"ק, נכון לפתיחת המסחר אתמול בנאסד"ק. בעקבות הפרסומים מזנקת מניית החברה במסחר בארה"ב בכ-6%.

בשנים האחרונות, לא מיהרה כלל תעשיות למכור את אחזקותיה בפאנדטק, למרות שתי הצעות רכישה אטרקטיוויות שהונחו על השולחן, ומאז 2007 אף רכשה כ-24% נוספים ממניות החברה. בדצמבר 2005 החלה פאנדטק במגעים עם החברה האמריקאית TSA שנרכשה ושינתה את שמה מאז, לפי מחיר של 13.5 דולר למניה, שהיה גבוה בכ-30% ממחיר השוק שלה דאז.

לאחר חתימת הסכם לא מחייב בין הצדדים, פנתה פאנדטק לכלל תעשיות, אבל השיחות עמה התארכו ולא הסתיימו עד פקיעת ההסכם. בפברואר 2007 חזר הסיפור על עצמו, הפעם עם רוכשת פוטנציאלית אחרת, וסביב מחיר של 17 דולר למניה, הגבוה ב-21% ממחיר השוק שלה. אלא שגם במקרה זה לא הושג סיכום בין החברה האם לחברה הבת עד למועד פקיעתו של ההסכם הלא מחייב.

מאי.די.בי לא נמסרה תגובה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker