חברת ההי-טק הישראלית ריט טכנולוגיות מזנקת ב-ב-188% בנאסד"ק

החברה חתמה על הסכם עם חברה בת של סמסונג לשיווק מערכות תקשורת שמיוצרות על ידה

ערן אזרן

האם חברת ההי-טק הישראלית, ריט טכנולוגיות, עומדת בפני מהפך? מניית החברה, הנסחרת בנאסד"ק, מזנקת בשעה זו בכ-188% בעקבות הסכם אסטרטגי שחתמה עם חברת סמסונג פייבר אופטיקס (חברה בת של סמסונג). במסגרת ההסכם, תשווק סמסונג מערכות לניהול תשתיות תקשורת שמיוצרות על ידי ריט (ה-PatchView) תחת המותג סמסונג. ריט מציינת כי ההסכם כבר הניב עבורה עסקה משמעותית ראשונה, שבה הותקנה המערכת באחד ממרכזי הכנסים והתערוכות הגדולים בקוריאה. בעקבות ההודעה, שווי השוק של ריט מזנק לכ-35 מיליון דולר.

ריט טכנולוגיות - אחת מהישראליות הקטנות בנאסד"ק - מספקת פתרונות לניהול תשתיות תקשורת עבור ארגונים וספקי שירותי תקשורת ברחבי העולם. פתרונותיה מאפשרים לארגונים לבקר את הנתונים בחוות השרתים שלהם, חדרי התקשורת ומתקנים מרוחקים בזמן אמת. בין לקוחותיה נמנים גופי ממשל, מוסדות פיננסיים, שדות תעופה, מוסדות רפואיים, חוות שרתים וספקי שירותי תקשורת מובילים. החברה, שיושבת ברמת החי"ל, מעסיקה כ-70 עובדים.

החברה עברה בשנים האחרונות זמנים לא קלים. החברה, שמכירותיה מבוססות בין השאר על נכסי נדל"ן למוסדות, היתה בין הראשונות שנפגעו מהמשבר העולמי. ההאטה החדה בבניית מבנים, הפילה את מספר העסקות שביצעה ואת הכנסותיה. ריט אף קיבלה בעבר מכתב מבורסת הנאסד"ק כי היא עלולה להימחק מהמסחר, מאחר שהיא לא עומדת באחד מכללי הבורסה, לפיהן המחיר המינימלי למניה צריך להיות גבוה מדולר.

כתוצאה ממצבה של ריט החליטו האחים זיסאפל, שהיו ממקימה, למכור את אחזקותיהם בהדרגה עד לשנת 2009. מי שרכשה את מניותיהם הייתה חברת סטינס קומן הרוסית, שמינתה באוגוסט האחרון את המנכ"ל ערן אייזיק.

ואכן, מניית החברה הצליחה להתאושש. בדצמבר הגיעה המניה ל-11 דולר. עם זאת, את 2010 היא סיימה בהפסד תפעולי של 3.4 מיליון דולר, וזאת בהמשך להפסד של 6.4 מיליון דולר בשנה שלפני (GAAP). בקופת החברה נותרו באותה התקופה 4.4 מיליון דולר בלבד. מצב זה שוב הביא שוב לירידה בערך המניה לכ-3 דולרים.

"ההסכם מהווה ציון דרך עבורנו", אמר מנכ"ל ריט, ערן אייזיק. "העובדה ששחקן גדול בוחר לצרף את הטכנולוגיה שלנו לסל מוצריו משקפת את הגידול החד בביקוש למערכות ניהול תשתיות, במיוחד בשוק המקומי בקוריאה. מדובר במגמה מעודדת עבור ריט, שזכתה להכרה כשחקנית המנוסה ביותר המציעה טכנולוגיות ויכולות תמיכה מוכחות ואמינות בתחום ניהול התשתיות. במקביל, נמשיך לפעול ליצירת שותפויות נוספות שירחיבו את נוכחותנו באזורים נוספים בעלי פוטנציאל גבוה", הוסיף.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker