גם חברת הנדל"ן אדרי-אל נכנסת לאנרגיה ירוקה: תקים טורבינות רוח ומתקנים סולריים בצפון הארץ

החברה מציינת כי הקמת הטורבינות תתבצע בשיתוף עם צד נוסף, אם כי היא מסייגת ש"ההשקעה בתחום אינה צפויה להיות מהותית לעסקי החברה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

חברת הנדל"ן אדרי-אל נכסים, שבשליטת גבי אדרי (80%), נכנסת לתחום האנרגיה הירוקה: החברה הודיעה הבוקר על כוונתה להקים טורבינות רוח ומתקנים סולאריים בשטח של 16 דונם בצפון הארץ.

החברה מציינת כי הקמת הטורבינות תתבצע בשיתוף עם צד נוסף, אם כי היא מסייגת - "ההשקעה בתחום אינה צפויה להיות מהותית לעסקי החברה". כמו כן בכוונתה להקים פרויקט לייצור חשמל סולארי על גגות מפעל גיבור ספורט בקריית שמונה, שנמצא בבעלותה.

חברת אדרי-אל נכסים עוסקת בייזום, פיתוח וניהול נדל"ן מניב בישראל. נכון לסוף מארס 2011, בבעלות החברה 16 נכסי נדל"ן מניב בישראל, בשטח כולל של 33 אלף מ"ר של שטחי מסחר להשכרה, ו-26.6 אלף מ"ר של שטחי תעשייה. החברה מוסיפה ומציינת כי בכוונתה להרחיב את פעילות הנדל"ן כך שמעתה תעסוק גם בנדל"ן למגורים – ולא רק בנדל"ן מניב. במסגרת זאת, תשאיר בבעלותה נכס בחיפה (ברחוב קלר), ולא תמכור אותו לבעל השליטה, כפי שתכננה לעשות בתחילה.

"הכניסה לתחומי הפעילות הנוספים תקטין את תלות החברה בתחום הנדל"ן המסחרי המניב, ובכך תביא לביזור סיכונים ולהקטנת רמת הסיכון הכוללת של החברה", מסרה החברה בדיווח למשקיעים, "זאת, תוך שמירה על סינרגיה עם פעילותה של החברה בתחום הנדל"ן המסחרי המניב". בנוסף מדגישה החברה כי הכניסה לתחומי הפעילות הנוספים תרחיב ותגדיל את בסיס ההכנסות שלה ותניב בטווח הארוך רווחים.

תחום אנרגיית הרוח הינו בתולי בישראל ומלבד טורבינות הרוח הממוקמות ברכס חזקה (תל עסניה) שברמת הגולן, ובגלבוע ליד היישוב מעלה גלבוע, לא קיימות טורבינות רוח נוספות. ההספק המותקן הנוכחי עומד על כ-6 מגה-וואט והערכות לגבי פוטנציאל משאבי הרוח בישראל מדברות על הספק מותקן שנע בין 600 מגה וואט לבין 1200 מגה וואט.

אדריאל אינה החברה הראשונה שמנצלת את נכסי הנדל"ן שלה להפקה של אנרגיה סולארית. חברת הנדל"ן אספן גרום, שבשליטת רוני צארום, מקימה בימים אלה 30 מתקנים סולאריים, שממוקמים על נכסי נדל"ן שבבעלותה או תחת השכרתה בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים. בפרויקט אחד החברה מציבה 16 מתקנים על גגות מבנים חקלאיים ששכרה בגליל העליון בהיקף של 10 מיליון שקל, ובפרויקט שני מציבה 15 מתקנים סולאריים על נכסים שונים בעלות של כ-9.5 מיליון שקל. באמצעות פרויקטים אלה מקוות חברות הנדל"ן להעמיק את התשואות על הנדל"ן שברשותם.

אדרי-אל נסחרת במדד היתר, וברשותה שתי סדרות אג"ח הנסחרות בהיקף כולל של כ-350 מיליון שקל (ערך נקוב). האיגרות נסחרות כעת עם מח"מ (זמן ממוצע של החזר החוב) של 4.8 שנים ובתשואה של עד 5.9%– המשקפת את אמון המשקיעים. במהלך הרבעון האחרון רשמה החברה רווח תפעולי נקי (NOI) של 3 מיליון שקל.

לפני כחודשיים, סיימה החברה מהלך של גיוס חוב בהיקף של 272 מיליון שקל דרך הנפקה של סדרת איגרות חדשה (סדרה ב'). בעבור ההנפקה העמידה החברה את שני הנכסים העיקריים שברשותה - קניון "דיזינגוף סנטר" בתל אביב וקניון "שמונה באמצע" בקריית שמונה – כבטוחה (כשעבוד ראשון). תמורת ההנפקה משמשת את החברה למחזור חוב (לבנקים) ולצרכיה השוטפים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker