פסגות מעלים ההמלצה על דיסקונט ל"קנייה": "המניה נסחרת בדיסקאונט של 25%"

"הסכם השכר בהחלט נוגע בבעיית היסוד של הבנק; מעלים את מחיר היעד מ-7.9 שקלים ל-8.8 שקלים"

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

יום לאחר חתימת הסכם השכר עם העובדים בבנק דיסקונט, ובבית ההשקעות פסגות מרוצים מהמהלך. "הסכם השכר החדש שנחתם אתמול עם העובדים בהחלט נוגע בבעיית היסוד של הבנק", קובע האנליסט אהוד ניר ומעלה את ההמלצה על המניה מ"תשואת שוק" ל"קנייה". בנוסף, מעלה ניר את מחיר היעד למניה מ-7.9 שקלים ל-8.8 שקלים - המשקף דיסקאונט של 25% על מחירה הנוכחי (7 שקלים).

הסכם השכר שנחתם אתמול עם נציגות העובדים וההסתדרות מבוסס על שלושה נדבכים עיקריים: ראשית, נקבע שעובדים חדשים בבנק החל מ-2012 יהיו כפופים להסכם העסקה חדש המגדיר מסלולי קריירה ותקרות שכר חדשות; שנית, תוספת השכר לעובדים בין השנים 2011-2012 תגיע ל-6.5% - כלומר 3.25% לשנה, מול תוספות של 5% לשנה בעבר; ושלישית, נקבעה תוכנית פרישה לכ-400 עד 500 עובדים בתקציב של 400 מיליון שקל.

"מימוש ההסכם מהווה סוף כל סוף התייעלות אמיתית בעלת פוטנציאל להוביל להאטה בעלייה בהוצאות הבנק ואף להקטנתן", נכתב בסקירה. "חשוב לציין כי מאז שהתחלנו לסקר את בנק דיסקונט המלצתנו הייתה 'תשואת שוק' לאור בעיותיו המבניות של הבנק בתחום כוח האדם. אנו מעריכים כי ההסכם החדש משפר את מיצוב הבנק בטווח הקרוב והרחוק באופן ממשי וחשים נוח להעניק המלצה חיובית".

"בשורה התחתונה, חשיבות ההסכם החדש היא ביישום תכנית פרישה מרצון בשילוב עם קביעת תקרת שכר לעובדים חדשים. לשילוב זה פוטנציאל להתייעלות האמורה להמשיך ולהתעצם עם השנים. הסיבה פשוטה - עובדים חדשים שיגויסו במקומם של עובדים וותיקים שיפרשו לא יזכו בהעלאת שכר בלתי פוסקת על לפרישתם שלהם, מה שיאפשר לבנק שליטה טובה הרבה יותר בהוצאות", סיכמו בפסגות.

אתמול ציין מאיר סלייטר, אנליסט בנקאות וביטוח בדש ברוקראז', כי הקטנת הון הבנק בעקבות תוכנית הפרישה והרווח הצפוי ברבעון השני של 2011, מעמידים אותו על מכפיל הון של כ-0.7 לסוף הרבעון השני. "במכפיל הון כזה, ועם יכולת להעמיד תשואה להון גבוהה מ-9% בשנה הבאה, לדיסקונט יש פוטנציאל נאה ליצירת ערך". מסיבה זו גם בד"ש ברוקראז' העלו אתמול את המלצתם למניית דיסקונט ל"תשואת יתר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker