לאחר פרסום הדו"ח שקבע כי ויזל לא הטריד מינית - פוקס עולה

מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית: "מסקנות הדו"ח מעוררות שאלות באשר לתוקפה של הבדיקה כולה. הקביעה הנחרצת כי לא היו הטרדות מיניות כלל נדמית כמרחיקת לכת"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הראל ויזל
הראל ויזלצילום: אייל טואג

מניית חברת האופנה פוקס עולה הבוקר ב-2% - לאחר הדיווח אמש על ממצאי הדו"ח של השופטת בדימוס אורנית אגסי, הבודקת החיצונית שמונתה לבחון את העדויות על הטרדה מינית לכאורה מצד המנכ"ל הראל ויזל. לפי הדיווח, אגסי קבעה שלא היו הטרדות מיניות בפוקס – אף שלא נפגשה עם מי מהמתלוננות נגד ויזל, שהעידו בתחקיר ערוץ 10 לאחר שהעדיפו להישאר אנונימיות.

אורית סוליציאנו, מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אמרה הבוקר בתגובה: "מסקנות הדו"ח מעוררות שאלות באשר לתוקפה של הבדיקה כולה. כאשר, על פי הפרסומים, לא זו בלבד שהבודקת לא כללה את עדותיהן של העובדות שהעידו בתחקיר 'המקור', שהוביל לפתיחת הבדיקה - אלא אף לא המתינה לקבל את תשובתן אם יסכימו לבוא ולדבר.

"במצב עניינים זה, עולה החשד שמא הבדיקה אינה מהווה בדיקת גרסאות - אלא אשרור מראש של הגרסה המועדפת. ניתן היה לצפות לניסיון אקטיבי יותר לרדת לחקר הדברים, או לכל הפחות - להודיע כי לא התאפשר למצות את הבדיקה. הקביעה הנחרצת כי לא היו הטרדות מיניות כלל נדמית, לאור הנסיבות, כמרחיקת לכת. אנו קוראות לחברה לפרסם את הדו"ח, ובפרט - את התייחסותו לטענות שעלו בתקשורת ואת המאמצים שהושקעו בפנייה לנפגעות".

לפי הדיווח של פוקס לבורסה, "הבודקת קבעה שלא מצאה כי היו אירועי הטרדה מינית בפוקס על ידי בכירי החברה ומנכ"ל החברה, כי החברה מתנהלת בהתאם להוראות החוק למניעת הטרדה מינית באופן קפדני ויעיל, וכי לא נמצא פגם בהתנהלות החברה ומנהליה בהקשרים האמורים לעיל".

עוד נמסר בדיווח כי "במסגרת הדו"ח, פירטה הבודקת באריכות את תהליך הבדיקה המקיף, אשר בוצע על ידה באופן עצמאי ובהתאם לשיקול דעתה המוחלט ותחת חיסיון. תהליך הבדיקה כלל, בין היתר, פגישות עם עובדות ועובדים בחברה על פי החלטתה, לרבות בכירות ובכירים בחברה ומנכ"ל החברה, וכן בדיקה של נהלי החברה והתנהלותה בקשר עם כלל הטענות שהופנו כלפי מנכ"ל החברה, בכירי החברה והחברה עצמה.

"במסגרת הדו"ח, ציינה הבודקת כי נקטה בצעדים ופעלה לשם מתן הזדמנות למתלוננות ככל שישנן לפנות אליה, ובמסגרת זו אף נפגשה עם רביב דרוקר כתב חדשות ערוץ 10, לצורך בירור טענות אשר נותרו אנונימיות. הדירקטוריון מייחס חשיבות רבה לנושא מניעת הטרדה מינית והנחה את הנהלת החברה להמשיך לפעול על מנת להבטיח סביבת עבודה מכבדת ובטוחה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker