אקסלנס מנצלת את המומנטום ומעלה את דמי הניהול

לאחר שנכסי הקרן עברו את מיליארד השקלים, באקסלנס החליטו להעלות את דמי הניהול

נועם בר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

<<בית ההשקעות אקסלנס מנצל את הגיוסים הגדולים שהשיג בקרן הנאמנות קונצרני מח"מ עד 3 שנים, ומעלה בה את דמי הניהול ב-40% - מ-0.5% מהנכסים בשנה ל-0.7%. הקרן הוקמה לפני פחות משנה, במאי האחרון הגיעו נכסיה להיקף של יותר ממיליארד שקל, ובאקסלנס החליטו שזה הזמן שנכון יהיה להעלות את דמי הניהול.

העלאת דמי הניהול בקרן זו, קרן הנאמנות השלישית בגודלה בבית ההשקעות, תיכנס לתוקף ביולי ותוסיף להכנסות אקסלנס כ-2 מיליון שקל בשנה. מאיר מזוז, מנכ"ל אקסלנס קרנות נאמנות, טוען שההעלאה אינה קשורה להיקף הנכסים שצברה הקרן: "מלאה לקרן שנה מאז שפתחנו אותה. זו לא מלה גסה אצלנו להעלות דמי ניהול. אנחנו משלמים עמלת הפצה של 0.4% לבנקים ולוקחים על עצמנו עמלות קנייה ומכירה. דמי הניהול בקרן היו נמוכים תקופה ארוכה, וכעת אנחנו מודיעים חודש מראש על ההעלאה המתוכננת. גם אחרי ההעלאה אלה דמי ניהול נמוכים ביחס לקרן קונצרנית, שממוצע דמי הניהול בה הוא סביב 1.1%".

לאחר הגיוסים באים דמי הניהול

על עיתוי העלאת דמי הניהול בזמן שהשוק נראה לא טוב והמשקיעים בורחים עם הכסף מתעשיית הקרנות, אמר מזוז: "זהו תהליך אסטרטגי שבנינו. איני חושב שאם השוק טוב אז צריך להעלות דמי ניהול, ואם לא אז לא".

אין זו הפעם הראשונה השנה שבה שאקסלנס מעלה דמי ניהול בקרנות. באפריל העלה בית ההשקעות את דמי הניהול בשלוש קרנות נאמנות, המנהלות יחד נכסים של 1.1 מיליארד שקל. הגדולות שבקרנות האלו היו קרן מק"מ שיא פלוס, שניהלה אז 455 מיליון שקל ודמי הניהול בה הוכפלו ל-0.5%, וקרן הנאמנות שקלים וחברות מדורגות, עם נכסים של חצי מיליארד שקל, הועלו דמי הניהול ל-1.3%. הלקוחות הגיבו באדישות ונכסי הקרן כמעט לא השתנו.

המהלך של אקסלנס מצטרף לצעד דומה שביצעו באחרונה בתי השקעות אחרים, בהם פסגות, דש וכלל פיננסים.

העלאות דמי הניהול האחרונות באקסלנס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker