הסיכוי למציאת גז במירה ושרה דוחף את נמרודי להנפיק את השותפות עמנואל

תוצאות הסקרים התלת-ממדיים אמורות להתקבל בימים הקרובים; מניית הכשרה אנרגיה, החברה האם של עמנואל, זינקה מתחילת החודש ב-60%

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

משקיעי הגז והנפט באחד העם דרוכים בשבועות האחרונים לקראת הדיווח על תוצאות הסקרים הסיסמיים התלת-ממדיים (אקספלורציה) בקידוחי הגז מירה ושרה. ואולם לא רק המשקיעים מחכים לפרסום התוצאות. ל-TheMarker נודע כי עמנואל אנרגיה, השותפה הכללית שבה מחזיק עופר נמרודי, מתכוונת לבצע הנפקה ראשונית (IPO) מיד לאחר פרסום התוצאות. עדיין לא ברור מה יהיה השווי שלפיו תונפק החברה, מאחר שהוא יותאם לתוצאות הסקרים הסיסמיים.

עמנואל אנרגיה ("שותפות עמנואל") היא השותפה הכללית ברישיונות שרה ומירה (19.2%). ברישיונות מחזיקות שתי חברות נוספות מקבוצת נמרודי - החברה האם של עמנואל אנרגיה, הכשרה אנרגיה (27.3%) והכשרת הישוב (5%). כמו כן ברישיונות אלה מחזיקות מודיעין הנמצאת בשליטת צחי סולטן ונוחי דנקנר (20.5%), החברה האם של מודיעין, אי.די.בי (5%), IPC הנמצאת בשליטת בונטאן הקנדית והאחים עופר (13%) ומפעילת הקידוח 10%) GGR).

הרישיונות נמצאים בים העמוק, 40 ק"מ מערבית לחדרה וסמוכים לתמר ודלית. בסקר הדו-ממדי (2D) שנערך ב-2010 נמצא כי לקידוחים יש פוטנציאל שווי של 5-6 TCF (טריליון קו"ב), כלומר שווי הגבוה מ-5 מיליארד שקל. המשקיעים ממתינים עתה לתוצאות הסקרים התלת-ממדיים שאמורות להתפרסם בימים אלה. התוצאות עתידות לשפוך אור ולהבהיר את פוטנציאל הקידוחים ופוטנציאל הרווח הטמון בהם.

עופר נמרודיצילום: ורשבסקי אייל

ההנפקה של עמנואל אנרגיה תצטרף להנפקת הכשרה אנרגיה שנערכה בדצמבר 2010. הכשרה אנרגיה, תחת ניהולו של אוהד מראני, לשעבר מנכ"ל האוצר, גייסה אז 100 מיליון שקל לפי שווי של 800 מיליון שקל. בהנפקה נדרשו החתמים להוסיף כ-6 מיליון שקל כדי להשלים את רף הגיוס המינימלי שנקבע.

ההנפקה נועדה לגיוס הון ראשוני שישמש את החברה לבדיקת שטחי הקידוחים העתידיים. בסוף מאי 2011 הגישה הכשרה אנרגיה לרשות ניירות ערך בקשה נוספת לקבלת היתר לפרסום תשקיף על בסיס דו"חות הרבעון הראשון של 2011, ככל הנראה, מתוך כוונה לבצע גיוסים נוספים.

מניית הכשרה אנרגיה זינקה מתחילת יוני ב-60%. המשקיעים מעריכים, ככל הנראה, כי התוצאות שיתקבלו בסקרים יהיו חיוביות. במאי דיווחה הכשרה אנרגיה כי חתמה על הסכם עם אסדה לביצוע קידוח בדיקה בעלות של 160 מיליון שקל; ההסכם נחתם עמה עוד קודם לפרסום התוצאות הרשמיות בקידוחים, שכאמור עתידים להתפרסם בימים הקרובים. החברה נסחרת כיום לפי שווי שוק 1.13 מיליארד שקל.

מהכשרה אנרגיה נמסר: "לרשות הכשרה אנרגיה עומדות כמה אפשרויות לגיוס הון, בין אם באמצעות הנפקת מניות של הכשרה אנרגיה או באמצעות הנפקת יחידות השתתפות בשותפות עמנואל, ובין אם באמצעות הנפקת זכויות, הנפקה לציבור או בהקצאה פרטית. בשלב זה עדיין לא נדונו מתווה הגיוס, היקפו ועיתויו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker