אלי להב בדרך לשותפות עם רוז'נסקי בחברת הנדל"ן אס.אר אוברסיז

אם המגעים יבשילו לכדי עסקה, להב - המחפש פלטפורמה ציבורית בתחום הנדל"ן - עתיד להיכנס לשותפות בשלד הבורסאי במקומו של שלמה שמלצר

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק

>> איש העסקים אלי להב מחפש פלטפורמה ציבורית לצורך פעילות בתחום הנדל"ן. ל-TheMarker נודע כי להב מנהל מגעים כדי לחבור לאיליק רוז'נסקי (לשעבר מנכ"ל דלק נדל"ן) לשליטה באס.אר אוברסיז השקעות (לשעבר גאון נכסים). כיום אס.אר אוברסיז היא שלד בורסאי שבאמצעותו תיכננו שלמה שמלצר ורוז'נסקי לבצע השקעות בתחום הנדל"ן המניב, בעיקר במערב אירופה, בגרמניה ובשווייץ.

לפי המעורבים בעסקה, עדיין לא ברור אם להב ירכוש באופן מיידי את מלוא האחזקה של שמלצר בחברה (55%), או שהרכישה תתבצע בחלקים. כמו כן, עדיין לא נקבע לפי איזה שווי תתבצע העסקה.

איליק רוז'נסקי
איליק רוז'נסקיצילום: אייל טואג

"תהיה תוספת פרמיה מסוימת"

אס.אר אוברסיז נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-43 מיליון שקל. בקופת החברה היו בסוף מארס 2011 מזומנים ושווי מזומנים בסכום של כ-62 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה נאמד בסוף מארס 2011 בכ-62 מיליון. לפי ההערכות, ההשקעה תתבצע לפי הון עצמי בתוספת פרמיה מסוימת.

מקורבי שמלצר אמרו אתמול: "היחסים בינו לבין רוז'נסקי תקינים. פשוט בשל פעילות הנדל"ן העניפה של שמלצר הוא עסוק בדברים אחרים, ובשל כך העניק לרוז'נסקי אפשרות בתקופה הקרובה למצוא משקיע חדש שייכנס לנעליו".

מקורבי רוז'נסקי אמרו: "לא ברור אם תתבצע פרידה מלאה משמלצר. רוז'נסקי ממשיך במלוא המרץ לחפש נכסים במערב אירופה עבור החברה". לפי הערכות, בינתיים, לא בוצעו השקעות, מכיוון ששמלצר רוצה לדעת מה יהיה מבנה הבעלות בחברה. ככל הידוע, מגעים מתקיימים גם עם גורמים נוספים שייכנסו לנעליו של שמלצר. כמו כן, קיימת אופציה (אם כי קלושה) ולפיה, שמלצר יקנה את חלקו של רוז'נסקי.

המספרים של אס.אר אוברסיז

מהפועל באר שבע לרשתות דיסקאונט

להב, לשעבר הבעלים של קבוצת הכדורגל הפועל באר שבע, פעיל בעיקר בתחומי נדל"ן והקמעונות. בשנים האחרונות ביצע להב כמה עסקות רווחיות שכללו, בין השאר, מכירה של 50% מגרנד קניון באר שבע לבריטיש ישראל תמורת יותר מ-150 מיליון שקל, מכירה של רשת הדיסקאונט מחסני להב לחברת התחבורה הציבורית דן תמורת 100 מיליון שקל ומכירה של סופרמרקט חוצות להב לחברת הפניקס תמורת כ-75 מיליון שקל.

שמלצר נחשב אחד מאנשי העסקים הנזילים במשק, המחזיק בקבוצת שלמה שדרכה הוא חולש על חברות בתחומי הרכב, האנרגיה, הספנות, הלוגיסטיקה, הנדל"ן, הביטוח והתקשורת. שמלצר ורוז'נסקי חברו באופן מפתיע לפני כשנה וחצי והשלימו לפני כשנה את רכישת השליטה בשלד הבורסאי גאון נכסים מידי גאון אחזקות של משפחת גאון תמורת סכום כולל של 34.6 מיליון שקל.

עבור חלקו בעסקה (50.85%) שילם שמלצר באמצעות חברת ש.י.ר שלמה נדל"ן הציבורית 24.5 מיליון שקל, ורוז'נסקי שילם עבור חלקו (21%) 10.1 מיליון שקל. בשלב מאוחר יותר ביצעו השניים הקצאת מניות פרטית, שבה הזרימו לחברה כ-20 מיליון שקל נוספים בתמורה להקצאת מניות לפי שווי חברה של כ-50 מיליון שקל; שמלצר הזרים כ-14 מיליון שקל, ואת השאר הזרים רוז'נסקי.

לפיכך, אחזקתו של שמלצר בחברה גדלה ל-55%, וחלקם של רוז'נסקי ויד ימינו חוה זמיר-טואף עלה ל-25%. בסך הכל השקיע שמלצר בחברה כ-40 מיליון שקל, ורוז'נסקי השקיע 16 מיליון שקל.

שמלצר, להב ורוז'נסקי סירבו להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker