אלקטרה נדל"ן מתרחבת: רוכשת 85% ממרכז קניות בברלין לפי שווי של כ-100 מיליון שקל

דמי השכירות שיתקבלו מהפרויקט הינם כ-10 מיליון שקל (כ-2 מיליון יורו), המשקפים תשואה ברוטו של כ-10%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אלקטרה נדל"ן, שבשליטת גרשון זלקינד ובניהולו של שי וינברג, מתרחבת בגרמניה. ל-TheMarker נודע כי חברה בת בבעלותה המלאה תרכוש 85% מזכויות במרכז קניות בעיר ברלין לפי שווי של כ-19.6 מיליון יורו (כ-98 מיליון שקל). דמי השכירות שיתקבלו מהפרויקט הינם כ-2 מיליון יורו (כ-10 מיליון שקל), המשקפים תשואה ברוטו של כ-10%.

הנכס הנרכש, מרכז קניות בברלין, משתרע על פני 15,500 מ"ר וכולל 150 חנויות. הנכס מושכר לרשת הקמעונית FEGRO SELGROS עד לסוף שנת 2019. לשם מימון הרכישה נטלה החברה הלוואה בסך כ-14 מיליון יורו ממוסד פיננסי. ההלוואה, שאינה כוללת זכות חזרה (Non-Recourse), ניתנה בריבית קבועה של 5.02% לתקופה של 4.5 שנים. ההלוואה תובטח בשעבוד קבוע על הנכסים והתקבולים מהם.

שי וינברג, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן

"העסקה הנוכחית משקפת את האסטרטגיה של אלקטרה נדל"ן לפעול לרכישת נכסים שמניבים תשואות אטרקטיביות, תוך הקפדה על רמות סיכון נמוכות", אמר וינברג, מנכ"ל החברה, שאישר את הפרטים. "זאת במקביל למימוש נכסים שניתן למכרם לפי תשואות נמוכות יחסית, המשקפות את מיצוי הפוטנציאל שלהם מבחינת החברה. באופן זה בכוונתנו להשביח את סך הפורטפוליו שבבעלותנו ולהעלות את התשואה הממוצעת שמניבים הנכסים השונים".

אלקטרה נדל"ן, הנמנית על קבוצת אלקו החזקות (58%), מחזיקה נכון לסוף מארס בכ-101 נכסים מניבים, מתוכם 92 נכסים מניבים ועוד 9 נכסים בשלבים שונים של פיתוח והקמה. התפוסה בנכסי החברה, שהינם בשטח כולל של כ-1.1 מיליון מ"ר, עומדת על כ-92%. הנכסים ממוקמים בעיקר בישראל, בריטניה, גרמניה, שוויץ, ארה"ב, קנדה והולנד.

סך הכנסות החברה ברבעון הראשון של 2011 עמד על 120 מיליון שקל, אך עם זאת בשורה התחתונה נרשם הפסד של 4.5 מיליון שקל (המיוחס לבעלי המניות). נכון לסוף מארס בקופת החברה 167 מיליון שקל. מתחילת השנה איבדה מניית החברה 31.8%. היחס בין ההון העצמי של החברה לבין המאזן עמד ברבעון האחרון על 13.6%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker