למרות אי עמידותה במבחן הרווח: ביומדיקס מבקשת מבימ"ש לבצע רכישה עצמית של מניות

לדעת חברי הדירקטוריון החברה מקיימת את מבחן יכולת הפירעון

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק

חברת ביומדיקס פנתה לבית המשפט בבקשה להתיר לה לבצע חלוקה - רכישה עצמית של 12.7% ממניות החברה - שלא מקיימת את מבחן הרווח הבודק את תוצאות פעילותה. מבחן זה קובע כי חלוקת דיבידנד ו/או רכישה עצמית של מניות תלוי ברמות מסוימות של רווחיות - משמע עודפים במאזן החברה.

דירקטוריון החברה וועדת הביקורת קבעו כי לדעתם החברה מקיימת את מבחן יכולת הפירעון. מבחן זה קובע כי אף אם קיימים עודפים במאזן החברה דירקטוריון החברה חייב לבדוק האם החברה יכולה לעמוד בהתחייבויותיה בכללותן עם הגיע מועד פירעונן. זהו מבחן פירעון הבודק את מצבה הפיננסי ויכולתיה הפיננסיות של החברה.

הדירקטוריון חייב לבדוק את מצבה הכספי של החברה מקורותיה והתחייבותיה הכלכליים כגון מקורות המימון העומדים לרשותה לצורך פירעון כל חובותיה והתחייבותיה למימון והשפעת האפשרית של החלוקה על המשך פעילותה של החברה כעסק חי. מדו"חות הסולו של החברה עולה כי הונה העצמי נכון לסוף מרץ נאמד בכ-86.8 מיליון שקל.

ביומדיקס אינקובטור בע"מ מחזיקה בחברות פרוטפוליו ובינהם ספירהד השקעות: העוסקת בהשקעות בחברות בתחום מדעי החיים לרבות בחברות הפרוטפוליו של החממות, גפן השקעות: המאתרת פרויקטים בתחום מדעי החיים ובאיכות הסביבה, וא.י.מ.ב אחזקות והשקעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker