מיכאל רוכוורגר

המפקחת על הבנקים והשרה לשיוויון חברתי יקיימו בחודשים הקרובים מפגשים עם אזרחים ותיקים, בכדי לסייע להם בתחום הבנקאות הדיגיטלית.

הפיקוח על הבנקים שבבנק ישראל יערוך בהמשך החודש הרצאות בנושא "העצמה בנקאית דיגיטלית" לאזרחים ותיקים ברחבי הארץ. הפעילויות צפויות להתקיים ב-23 באוקטובר, במסגרת מיזם "שלישי בשלייקס" של המשרד לשוויון חברתי. לאחר מכן, במהלך נובמבר-דצמבר, הבנקים יזמינו את האזרחים הוותיקים, בתיאום מראש, להדרכות פרטניות בסניפי הבנקים - זאת לצורך התנסות בשירותים הבנקאיים הדיגיטליים הקיימים בבנק בו מתנהל חשבון הלקוח. 

מטרת הפעילות היא לסייע לאזרחים הוותיקים להסתגל לבנקאות הדיגיטלית, ולהקנות להם כלים לשיפור מיומנויות השימוש בשירותים הבנקאיים הדיגיטליים. מדובר ביוזמה של הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל, שמתקיימת בשיתוף המשרד לשוויון חברתי ובאמצעות המערכת הבנקאית ואיגוד הבנקים.

המפקחת על הבנקים, חדוה בר, ציינה כי "המערכת הבנקאית נמצאת בעיצומה של מהפכה, שכוללת מעבר לשירותים דיגיטליים לצד התייעלות וצמצום הפעילות בסניפים. מדובר במהפכה חיובית, שתחסוך לאזרחים ותיקים עמלות, ויכולה לחסוך להם את הצורך והטרחה לבקר בסניף הבנק. יחד עם זאת, יש בה גם קשיים למי שלא מורגל בשירותים דיגיטליים".

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, מסרה: "המשרד לשוויון חברתי מוביל מהפכה דיגיטלית, שתהפוך את ישראל למעצמה דיגיטלית מהמובילות בעולם. האתגר שלנו הוא לדאוג לכך שהמהפכה הדיגיטלית לא תפגע בשירותים שאנחנו נותנים לאזרחים ותיקים. המיזם המשותף יחד עם הפיקוח על הבנקים, יתן לאזרחים הוותיקים את הכלים הנדרשים להמשיך ולנהל את ענייניהם הפיננסים בעידן הדיגיטלי, כך שיוכלו ליהנות משירותים חדשניים, דיגיטליים ונגישים - כמו הצעירים. אני מברכת על שיתוף הפעולה עם בנק ישראל, שנרתם למאמץ הלאומי החשוב לצמצום הפער הדיגיטלי כגורם מוביל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום