בעל מניות בפרוטרום דורש מהחברה לגלות את אופן קבלת החלטת המענק ליהודאי

פרופ' עומר דקל דורש לבחון את כל הפרוטוקולים של ועדת התגמולים של החברה, שבהם נדונה החלטת הבונוס למנכ"ל: "בונוס בשיעור עתק שהחברה מתנדבת לשלמו, ואישורו אינו מתיישב עם האמור בחוק החברות"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מנכ"ל פרוטרום, אורי יהודאי
מנכ"ל פרוטרום, אורי יהודאיצילום: דודו בכר

בעל מניות בחברת פרוטרום , פרופ' עומר דקל, הגיש אתמול (ד') בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב לגילוי הפרוטוקולים של דיוני הדירקטוריון, שבהם נדון אישור מתן "בונוס" למנכ"ל החברה, אורי יהודאי, בגין עסקת המיזוג.

עוד דורש דקל לבחון את כל הפרוטוקולים של ועדת התגמולים של החברה שבהם נדונה החלטת הבונוס, וכן את כל חוות הדעת והמסמכים אשר שימשו את הדירקטוריון או את ועדת התגמולים לצורך החלטת הבונוס, ובכלל זה חוות דעת משפטיות וכלכליות.

זאת ועוד, דקל דורש גם את כל ההמלצות שמסרה ועדת התגמולים לדירקטוריון החברה בקשר למדיניות התגמולים; כל הפרוטוקולים של הדירקטוריון של החברה שבהם נדונה מדיניות התגמולים; כל חוות הדעת והמסמכים אשר שימשו את הדירקטוריון או את ועדת התגמולים לצורך אישורה של מדיניות התגמולים; כל מסמך שנמסר לחברה לגבי תשלום הבונוס ובכלל זה דו"ח של "אנטרופי" ואת הסכם המיזוג.

דירקטוריון פרוטרום אישר לפני כשבוע תשלום בונוס בגובה של 20 מיליון דולר (כ-72 מיליון שקל) לנשיא ומנהל העסקים הראשי שלה, יהודאי. תשלום הבונוס אמור להיות משולם ליהודאי עם השלמתו של הסכם מיזוג מתחילת חודש מאי 2018 בין International Flavors & Fragrances, Inc לבין פרוטרום, מיזוג שהביא למחיקתה של פרוטרום מהמסחר בתל אביב. בהצבעת אסיפת בעלי המניות הוחלט לדחות את מתן הבונוס,  ולמרות זאת החליט הדירקטוריון להעניק אותו ליהודאי.

בכתב התביעה, שהוגש על ידי עורך הדין שחר ולר, מוסברת הדרישה לגילוי המסמכים: "ראשית זהו בונוס בשיעור עתק של כ-72 מיליון שקל. שנית, ולא פחות חשוב מכך, זהו בונוס שהחברה מתנדבת לשלמו. לא מוטלת על החברה כל חובה חוקית לעשות כן, והבונוס אינו משרת כל מטרה של החברה. שלישית, אישור הבונוס אינו מתיישב עם התנאים הקבועים לכך בחוק החברות: הוראות חוק החברות בעניין מדיניות תגמול מכוונות ליצירת זהות אינטרסים בין נושא המשרה לבין טובתה של החברה.

"זאת בעוד שבענייננו הבונוס לא נועד להמריץ את מר יהודאי לפעול לטובת החברה בעתיד, אלא להעניק לו מעין "פרס הוקרה" בגין פעולותיו בעבר (החברה הרוכשת הודיעה שעם השלמת המיזוג בכוונתה להפסיק את העסקתו של מר יהודאי). תשלום בונוס מעין זה אינו מתיישב עם הוראות חוק החברות ואינו עולה בקנה אחד עם טובתה של החברה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום