עסקת ענק לאורמת: תקים תחנת כוח בהיקף של 130 מיליון דולר

דיתה ברוניצקי: "צבר עבודות החברה בתחום הספקת מוצרים לתחנות כוח יותר מהוכפל מתחילת 2011 והוא מסתכם עתה ב-230 מיליון דולר"

יורם גביזון

חברת אורמת טכנולוגיות שבשליטת יהודה ודיתה ברוניצקי קיבלה הזמנה להספקת ציוד והקמה של תחנת כוח גיאותרמית באתר נטמאריקי בניו זילנד בהיקף של 130 מיליון דולר. החוזה נחתם עם חברת Mighty River Power שבבעלות ממשלת ניו זילנד והיא הזמנה שהיא אחת מהספקיות הגדולות בעולם של חשמל ממקור גיאותרמי. אורמת טכנולוגיות צופה שההזמנה תסופק בתוך 24 חודשים.

דיתה ברוניצקי מנכ"ל אורמת טכנולוגיות אמרה בעקבות החתימה על החוזה, כי צבר עבודות החברה בתחום הספקת מוצרים לתחנות כוח יותר מהוכפל מתחילת 2011 והוא מסתכם עתה ב-230 מיליון דולר. ברוניצקי ציינה שהחברה מעלה את תחזית המכירות בתחום המוצרים ב-15% וצופה עתה כי סך ההכנסות במגזר זה יגיע ל-90 עד 100 מיליון דולר ב-2011 .

יהודה ויהודית ברוניצקיצילום: רלי אברהמי

יהודה ברוניצקי יו"ר אורמת טכנולוגיות הזכיר שאורמת פעילה כבר 25 שנים בשוק האנרגיה הגיאותרמית בניו זילנד כשהשלמת תחנת הכח בנטמאריקי תביא את סך  הספק החשמל המותקן בניו זילנד על בסיס הטכנולוגיה של אורמת ל-350 מגהווט ב-14 תחנות כוח.

תחנת הכוח  החדשה תכלול 4 יחידות כוח מקוררות אוויר מתוצרת אורמת ותאפשר הזרקה חוזרת למאגר של כל הנוזל הגיאותרמי באופו שיבטיח את שימור המאגר הגיאותרמי ושמירה על איכות הסביבה באמצעות ייצור חשמל שאינו מזהם.

אורמת טכנולוגיות סיימה את הרבעון הראשון של 2011 בהפסד של 9 מיליון דולר במחזור של 98 מיליון דולר בהשוואה לרווח של 1.8 מיליון דולר במחזור של 83 מיליון דולר. אורמת טכנולוגיות נסחרת בשווי של 936 מיליון דולר לאחר ירידה של 24% ב-12 החודשים האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker