חזקיהו מונה רשמית למנהל בכיר בקבוצת דלק של תשובה

המפקח על הבנקים לשעבר יטפל בנושאי אנרגיה והשקעות פיננסיות בקבוצה; עינת וילף: "דוגמה מובהקת לריכוזיות במשק"

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק

דירקטוריון קבוצת דלק אישר הבוקר את מינויו של רוני חזקיהו, המפקח על הבנקים לשעבר, לתפקיד מנהל בכיר בקבוצה, שיטפל בנושאי אנרגיה והשקעות פיננסיות. חזקיהו המצוי בתקופת צינון ממערכת הבנקאית עד סוף השנה, צפוי להכנס לתפקידו החדש החל משבוע הבא

כפי שפורסם ב-TheMarker, איש העסקים יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק הציבורית ואלעד גרופ הפרטית, ממשיך בגיוס בנקאים ורגולטורים בכירים לשעבר לקבוצתו.

באחרונה נפרד תשובה מיורם טורבוביץ', ששימש כיו"ר דלק אנרגיה וכיהן כראש צוות משרד ראש הממשלה בתקופת אהוד אולמרט. סביר להניח שבדומה לטורבוביץ', תשובה יתמרץ את חזקיהו בתנאים נדיבים, הכוללים שכר גבוה וחבילת אופציות שמנה.

רוני חזקיהוצילום: עופר וקנין

אמש אמרה ח"כ ד"ר עינת וילף (עצמאות) כי "המגעים לצירוף חזקיהו לקבוצת דלק הם דוגמה נוספת ומובהקת לריכוזיות במשק".

"למרות שבמעבר של איש בנקאות לקבוצת דלק אין עבירה על חוק הצינון, ברור לכולם כי יצחק תשובה הוא צרכן משמעותי של אשראי והוא קשור בקשרים רבים ומסועפים עם קבוצות שליטה נוספות במשק שיש להן אחזקות בתחום הבנקאות", הסבירה וילף. "לפיכך, יש לו אינטרס מובהק לקיים את המבנה הקיים על ידי כך שישדר למערכת הציבורית כי בוגריה יזכו למשרה נחשקת לאחר שיפרשו מתחום הרגולציה".

חזקיהו (60), בעל ניסיון של כ-30 שנה בתפקידי ניהול בכירים במערכת הבנקאית, בעיקר בבנק הפועלים, סיים לפני חצי שנה קדנציה מוצלחת כמפקח על הבנקים באחת התקופות הסוערות שהיו בשווקים והצליח לשמור על מערכת הפיננסית במצב יציב וחזק במהלך המשבר.

ככל הידוע, במסגרת כהונתו חזקיהו לא טיפל בנושאים הקשורים לפעילות האנרגיה של קבוצת תשובה, שחובות של חברותיה השונות למערכת הבנקאית מגיעים לעשרות מיליארדי שקלים, ובהתאם לכך לא יהיה צורך בהשלמת תקופת הצינון. במערכת הבנקאית העריכו בעבר כי לאחר תקופת הצינון ינסה חזקיהו להתמודד על תפקיד המנכ"לות בבנק לאומי, ואולם בשלב זה לא ברור מתי המנכ"לית הנוכחית, גליה מאור, תפנה את כיסאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker