גיוון אימג'ינג מתחילה את הניסוי בשלב הסופי בגלולה למעי הגס

תוצאות הניסוי ישמשו את גיוון אימג'ינג לצורך הגשת בקשה ל-FDA לקבלת אישור שיווק

יורם גביזון

חברת גיוון אימג'ינג, שפיתחה גלולת וידיאו לבדיקת אי סדירויות במערכת העיכול, החלה אתמול בניסוי בשלב השלישי והמכריע בגלולה 2 PillCam Colon.

תוצאות הניסוי, שיכלול 800 מטופלים בעלי סיכון ממוצע ללקות בפוליפים במעי הגס בגילאים של 50 עד 75 ב-17 מרכזים רפואיים, ישמשו את גיוון אימג'ינג לצורך הגשת בקשה ל-FDA לקבלת אישור שיווק. הבקשה תוגש ל-FDA במחצית השנייה של 2012 על פי הערכות שהשמיע סמנכ"ל הכספים של גיוון אימג'ינג, יובל ינאי, בכינוס שערך בנק ההשקעות אופנהיימר.

המטרה העיקרית של הניסוי היא זיהוי פוליפים שגודלם 6 מילימטרים לפחות במעי הגס באמצעות גלולת הווידיאו של גיוון, והשוואת תוצאותיה של בדיקה זו לבדיקה באמצעות קולונוסקופיה, שהיא אמצעי האבחון המוביל כיום של פוליפים במעי הגס. בדיקה זו תיערך בתוך 4-6 שבועות מהיום שבו תתבצע הבדיקה באמצעות גלולת הווידיאו. המטרה המשנית של הניסוי תהיה זיהוי פוליפים שגודלם 10 מילימטרים לפחות והשוואת תוצאותיה של בדיקה זו לקולונוסקופיה. תוצאות הבדיקה באמצעות גלולה ייחשפו לגסטרואנטרולוג לאחר ביצוע הקולונוסקופיה, בעוד המטופל עדיין שרוי בהרדמה - כך שניתן יהיה להשוות בין שני אמצעי האבחון ולוודא שכל הפוליפים הוסרו.

תקציב הניסוי הוא 2.5-3.0 מיליון דולר, שנכללו בתחזית הרווח של גיוון אימג'ינג ל-2011. הפוטנציאל של גלולת הווידיאו למעי הגס נובע מכך ש-50% מהאמריקאים מעל גיל 50 לא עוברים הליך אבחון כלשהו לזיהוי סרטן המעי הגס. לכן 60% מהחולים מאובחנים בשלבים מתקדמים, שבהם רק 5%-50% שורדים לאחר האבחון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker