מחזיקי האג"ח של קמן יוותרו על אמות מידה פיננסיות

זאת, בתמורה לשעבוד מניות החברה הבת ב-20 מיליון שקל; בנוסף, תבצע החברה פרעון מוקדם של 5 מיליון שקל ותעלה את הריבית ב-1%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

מחזיקי האג"ח מסדרה ג' של קמן אחזקות שבשליטת רוני אלרואי, אישרו בשבוע שעבר את מתווה הסדר החוב של החברה. במסגרת המתווה המוצע, יוותרו המחזיקים על אמות מידה פיננסיות בהן צריכה החברה לעמוד כחלק מהתחייבויותיה אליהן - תמורת פרעון מוקדם של 5 מיליון שקל, שעבוד מניות קמן טכנולוגיות בשווי 20 מיליון שקל והעלאה של 1% בריבית המוצעת ל-7.45%.

לפי תנאי הריבית המקורית, עמדה זו על 6.45%, אך מאז אוקטובר 2010, מכיוון שהחלה קמן לא לעמוד באמות המידה הפיננסיות להן היא התחייבה, הוגדל שיעור הריבית המקורי ב-1.5% ל-7.95% בשנה. כך שאישור זה בטווח הקצר מיטיב עם החברה.

שוויה של קמן טכנולוגיות הוערך לאחרונה על ידי החברה ב-17.2 מיליון שקל (שווי שימוש של 28 מיליון שקל בניכוי התחייבויות פיננסיות נטו של 10.9 מיליון שקל). לסלדון, החברה הבת של קמן טכנולוגיות המשמשת כמעבדת שירותים בתחום המכשירים הסלולריים, הלוואת בעלים של 3.7 מיליון שקל לחברת האם, שתשועבד אף היא למחזיקים, כך שבסך הכל מעריכה החברה את שווי השעבודים ב-20.9 מיליון שקל.

בנוסף, תבצע קמן פרעון מוקדם של אג"ח בסך של 5 מיליון שקל ותציע אופציות לבעלי אגרות החוב, הניתנות למימוש ל-7% מהונה של החברה לאחר הזרמת בעלים, לפי מחיר מימוש של 1.25 שקל למניה - הגבוה ב-17% ממחירה בשוק, עד יוני 2012, ולאחר מכן לפי מחיר מימוש של 2.07 שקל למניה.

קמן נקלעה למצוקת נזילות קשה בעקבות אסטרטגיית רכישות ממונפות של עשרות חברות בתחומי התעשייה והסחר, שהוביל אלרואי במהלך שנות הגאות בשווקים. מצוקה זו באה לביטוי בדו"חותיה ל-2010, שכללו מחיקות כבדות שהובילו להפסד ענק של 144 מיליון שקל. הדבר גרר גירעון בהון העצמי של 28 מיליון שקל. בחודשים האחרונים הפעילה קמן אסטרטגיית מימושים, ומכרה את אחזקותיה ביצרנית המצברים שנפ תמורת 50 מיליון שקל, בחברת הדלקים האמריקנית אמפייר תמורת כ-5.2 מיליון דולר, בחברת פרנץ קאלף הגרמנית ואת זכויותיה במקרקעין ברומניה שהוחזקו על ידי קמן נדל"ן.

מכיוון שמדובר במתווה בלבד, מתכננת החברה לקיים בשבועות הקרובים שיחות אינטנסיביות עם נציגי בעלי האג"ח במטרה שיאשרו את ההסדר הסופי. קמן מציינת כי במקביל למימושים היא ממשיכה לפעול לאיתור פרויקטים בעלי צמיחה, תוך התמקדות בתחום תעשיות התעופה, באמצעות תאת תעשיות וכן בתחום הסחר (הזורמים) באמצעות מנדלסון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker