בעלי האג"ח של מוני הראל אישרו: דורשים העמדת 70 מיליון שקל לפירעון מיידי

(עדכון) מחזיקי איגרות החוב של פטרו גרופ השלימו את הצבעתם; הבנק המממן נטל באחרונה את זכויות הניהול של הנכס העיקרי

ליאור זנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ליאור זנו

הדרמה סביב חברת פטרו גרופ שבשליטת מוני הראל, מסרבת לשכוך. מחזיקי איגרות החוב של החברה אישרו בשעות האחרונות את דרישת העמדת האג"ח לפירעון מיידי, לאחר שלפני כחודש נטל הבנק המלווה בייסייד את זכויות הניהול מהנכס העיקרי והכמעט יחיד של פטרו גרופ - החברה הבת GPM, המחזיקה בתחנות דלק בארה"ב. לא ברור האם החלה גם בהליכי מימוש של מניות GPM עצמן.

מוני הראל

הראל שולט (68%) בחברת מטיס קפיטשבספטמבר 2009 רכשה את השליטה בפטרו גרופ מכונס הנכסים של ארקדי גאידמק לפי שווי של 83 מיליון שקל. לפטרו הערת "עסק חי" בדו"חותיה וחוב של 70 מיליון שקל לבעלי האג"ח. באמצע מאי הודיעה פטרו כי בשל אי עמידה בהתחייבויותיה מימש בייסייד, הבנק המלווה שלה, את השיעבוד על מניות GPM שברשותו, ונטל את זכויות הניהול מהראל. ביסייד העמידה ל-GPM מסגרת אשראי של 35 מיליון דולר בריבית חריגה בגובהה של 18.5%. כיום עומד חובה של GPM לבייסייד על כ-50 מיליון דולר.

על רקע זה, הציעה חברת ארקו של אריק קוטלר בחודשים האחרונים לרכוש 51% מ-GPM תמורת 20 מיליון דולר – ומתוך סכום זה תזרים 5 מיליון דולר לתשלום הקרוב לבעלי האג"ח. מחיר זה משקף ל-GPM שווי של 40 מיליון דולר והראל התנגד בתוקף בטענה כי שווי זה נמוך מדי. חברי הדירקטוריון של פטרו התכוונו לאשר את ההצעה, אך הראל איים עליהם בתביעה אם יעשו כן, עד שהכריזו על התפטרותם.

כך, הגיש לאחרונה הראל בעצמו הצעה כשל קוטלר, שהתקבלה על ידי אסיפת פטרו. הבעיה היחידה היא מחזיקי האג"ח של מטיס, שחוששים שאם הראל יבצע צעד כזה - לא יהיה לו כסף לשלם להם. את מחזיקי אג"ח של פטרו מייצג עו"ד אריה דנציגר ואת מחזיקי האג"ח של מטיס קפיטל מייצג משרד קליר בנימיני.תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker