ירידת הדולר נבלמה: היציג נסגר בירידה של 0.1% ל-3.38 שקלים

פריקו: בטווח הבינוני-ארוך הדולר ימשיך ליפול עד לרמת מטרה של 3.2 שקלים; היורו התחזק ב-0.7% על רקע אישור חבילת הסיוע ליוון

רם עוזרי
שתפו בפייסבוק

לאחר שרשם ירידות חדות יותר במהלך המסחר היומי, השער היציג של הדולר נסגר בירידה של 0.1 ברמה של 3.38 שקלים. לעומתו, היורו נסחר בעלייה של 0.7% לרמה של 4.94 שקלים. זאת לאחר שהמשקיעים אופטימיים יותר לגבי יכולת ההחזר של יוון עקב הרפורמות הפיסקליות של ממשלת יוון ואישור חבילת סיוע נוספת מהאיחוד האירופי. הצמד יורו-דולר, שבשבוע המסחר האחרון שיקף התחזקות של 2.2% של המטבע האירופי, נסחר ביציבות ברמה של 1.464 דולר ליורו.

"בעוד שעננה של חוסר ודאות מרחפת מעל גוש היורו ומבול של נתוני מקרו לא מעודדים שוטף את ארה"ב, אצלנו - אוטופיה" - כך הסבירה היום איילת ניר, הכלכלנית הראשית של בית ההשקעות אי.בי.אי, את המשך התחזקות השקל אל מול הדולר. בהקשר זה מזכירה ניר גם את האפשרות שמייחסים הפעילים בשוק לתכנית הרחבה כמותית שלישית (QE3) בעקבות רצף נתוני המקרו השליליים בארה"ב.

יוסי פריימן, מנכ"ל קבוצת פריקו אמר כי "החשש ממשבר חוב בארה"ב ממשיך לתמוך בחוסנו של היורו מול הדולר. בזירה המקומית, הדולר ממשיך לאבד גובה במקביל להיחלשותו אל מול הפרנק השווייצי, היורו והליש"ט. בטווח הקצר אנחנו נהיה בתקופה של תנודתיות גדולה. בטווח הבינוני-ארוך, הדולר ימשיך ליפול ונראה את השקל מתחזק לעבר רמת המטרה - סביב 3.2 שקלים לדולר".

שקל/דולר
שקל/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker