עסקת נס מתנדנדת: קרן וקטור לא הגיעה להסכמות על המחיר; סיטי מגששת

בעקבות בדיקת נאותות: וקטור ביקשה להוזיל העסקה שהוערכה לפי שווי חברה של כ-300 מיליון דולר; אין התקדמות במו"מ מול קרן פורטיסימו

מיכאל רוכוורגר

תהליך המכירה של חברת שירותי המחשוב נס טכנולוגיות לא מתקדם כפי שתוכנן. לפני כמה ימים הסתיימה  תקופת הבלעדיות אך קרן ההשקעות הפרטיות וקטור טרם הגיעה להסכמות לגבי המחיר לרכישת נס לפי שווי חברה של כ-300 מיליון דולר.

שכי גרליץ, יו"ר נס טכנולוגיותצילום: אייל טואג

קרן וקטור סיימה תהליך של בדיקת נאותות שבמהלכו גילתה דברים שלא תאמו את ציפיותיה המוקדמות. בהתאם לכך, היא ביקשה להפחית את המחיר אך לא נענתה בחיוב. עם זאת, גורמים המעורבים בעסקה טוענים שוקטור עדיין נמצאת בתמונת ההעסקה ולא ויתרה עליה.

בתוך כך, קרן ההשקעות של סיטי (לשעבר סיטיגרופ), סיטי ונצ'ר קפיטל, המחזיקה 9.6% מהון המניות של נס, החלה לגשש לקראת כניסה למגעים בעניין רכישת השליטה בנס אולם בשלב זה טרם הגישה הצעה רשמית. בשוק ההון מעריכים כי קבוצת פורמולה עשויה להצטרף לסיטי לצורך העסקה אולם גורמים המעורים בעסקה טוענים כי לא פורמולה עשויה להיתקל בהתנגדות של רשות ההגבלים העסקיים בשל אחזקותיה הרבות בתחום שירותי המחשוב ומערכות מידע.

בתוך כך, נכון להיום, עדיין לא חלה התקדמות במגעים גם מול קרן ההשקעות פורטיסימו שבניהולו של יובל כהן.

נס פעילה בעיקר בארה"ב ובמזרח אירופה. החברה מעסיקה כיום כ-7,700 עובדים והיא נחשבת לחברה בסדר גודל בינוני בשוק שירותי המחשוב העולמי. בראשית פברואר הציגה את תוצאותיה לרבעון האחרון של 2010 ולשנה כולה. החברה דיווחה כי הכנסותיה הרבעוניות הסתכמו בכ-157.4 מיליון דולר - שיפור של 16% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בשורה התחתונה, הציגה החברה עלייה של 109% ברווח הנקי המתואם הרבעוני לעומת התקופה המקבילה ולסך של 6.7 מיליון דולר - הסכום הגבוה ביותר מזה 9 רבעונים.

בסיכום שנתי, נרשם שיפור של 12% בהכנסותיה של נס, בהשוואה לשנה מקבילה, ל-571.8 מיליון דולר. הרווח בפעילות השוטפת של החברה גדל ל-16.4 מיליון דולר לעומת רווח אפסי בשנה אשתקד. הרווח הנקי השנתי המתואם הסתכם בכ-17.9 מיליון דולר - עלייה של 5% בהשוואה ל-2009.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker