נמרודי רמז על תוצאות הבדיקות בשרה ומירה - והמניה זינקה ב-21%

ליאור זנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ליאור זנו

>> כבר כמעט שנה שהמשקיעים בשותפות ברישיונות הימיים שרה ומירה ממתינים לפרסום תוצאות הסקרים הסיסמיים שנערכו בהם, ואמורים לספק מושג לגבי ההסתברות להימצאות גז או נפט במקום ובאיזה היקף. באחרונה הודיעו השותפות המרכזיות ברישיונות - מודיעין של צחי סולטן ונוחי דנקנר, והכשרה אנרגיה של עופר נמרודי - כי התוצאות הסופיות יתפרסמו ביוני.

ההתבטאות של נמרודי בכינוס שנערך בערב חמישי עוררה אתמול סערה בבורסה. "הבדיקות הוכיחו, ומיותר לציין שאיני יכול לפרט, כי היה שווה גם לנקות את הרעשים וגם לחכות", אמר נמרודי, שחתם כבר לפני כחודש על חוזה עם אסדת קידוח שתגיע לבצע קידוח בדיקה במקום. זאת בשונה מהמקובל בענף, שבו ממתינים לתוצאות הבדיקות לפני הזמנת האסדה.

נמרודי ציין כי "חתמנו על אסדת קידוח מפני שאנחנו מאמינים שצריך לקדוח מיד. למה הדבר דומה? אינך מזמין מוהל לעשות ברית לבן שלך אם אינך בטוח שיש לך בן, במיוחד אם המוהל הזה רוצה 160 מיליון דולר על הברית". דימוי הברית והמוהל שידר כנראה אופטימיות למשקיעים, שהזניקו את מניית הכשרה אנרגיה ב-21.3% מניית השותפה מודיעין הוסיפה 10.4% לערכה.

הסקרים הסיסמיים אמנם בוצעו כבר לפני שנתיים, אך בשנה וחצי האחרונות החליפו הרישיונות ידיים, התוצאות נשלחו לחברת NSAI לעיבוד מחדש, ופרסום הסקרים הסופי נדחה שוב ושוב. אף על פי שתוצאות חלקיות של הסקרים כבר פורסמו בעבר, הכוללות היקפים והסתברויות, המשקיעים אינם מוותרים על ספקולציות לקראת הפרסום הרשמי הצפוי.

בתחילת דצמבר 2010 פירסמה חברת שלדיאלי, שלתוכה צפויה להתמזג מחצית מחברת IPC השותפה גם היא בשני הרישיונות, כי על פי דו"ח של חברה אחרת - צ'פמן - קיימת הסתברות גיאולוגית של 43% למציאת גז טבעי בהיקף 4.77 TCF (טריליון רגל מעוקבת) בשני הרישיונות. בניגוד לדיווחים דומים ברישיונות ימיים אחרים, צ'פמן פירסמה גם הסתברות מסחרית, בנפרר מההסתברות הגיאולוגית, של 40%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker