סקר לשכת רואי החשבון: "50% השיבו כי חלה עלייה בתקציב הביקורת הפנימית בשנתיים האחרונות

דורון קופמן, נשיא הלשכה: "אין ספק שהסקר מצביע על הפנמת כללי הממשל התאגידי בחברות בכל מגזרי המשק"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק

לקראת כנס הביקורת הפנימית שתערוך לשכת רואי החשבון ב-20 ליוני בקרית שדה התעופה, ערכה הלשכה סקר בקרב 292 רואי חשבון ומבקרי פנים בשביל לבדוק מגמות עדכניות בתחום ביקורת הפנים בעידן הממשל התאגידי.

50% מהנסקרים קבעו כי חלה עלייה בהיקף תקציבי הביקורת הפנימית בשנים 2010-2009. 42% מהנשאלים ציינו כי לא חל שינוי בתקציב ורק 7 נסקרים השיבו כי חלה ירידה בהיקף התקציב לביקורת הפנימית.

כשהתבקשו המשתתפים בסקר לציין את השינוי המשמעותי ביותר שחל בעבודתם מאז פורסמו כללי הממשל התאגידי של ועדת גושן, כ-60% ענו שהם נמצאים בביצוע ובתכנון ביצוע ביקורת של פרויקט ISOX בחברה, ו-17% ענו כי כבר ביצעו חלקים מהפרויקט, עוד כ-7% השתתפו בהיגוי הפרויקט. רק 15% ענו כי היתה ירידה בהיקפי עבודתם מאז פורסמו המלצות ועדת גושן.

58.7% מהנשאלים קבעו כי ועדות הביקורת נעשו תובעניות יותר, 40.2% טענו כי לא חל שינוי ורק 1% ענה כי הוועדות נעשו מקלות יותר.

מבין 292 משיבי הסקר, 27.8% מהם רו"ח מבקר, 27.4% חברי צוות ביקורת, 24% מבקרי פנים חיצוניים, 13% מנהלי יחידות ביקורת פנימית, ו-7.5% מבקרי פנים יחידים.

לדברי דורון קופמן, נשיא הלשכה: "אין ספק שהסקר מצביע על הפנמת כללי הממשל התאגידי בחברות בכל מגזרי המשק. חל גידול בתקציבים, ו-ועדות הביקורת באופן מובהק נעשו תובעניות יותר. בנוסף, הממצאים מחזקים את ההנחה כי אימוץ כללי הממשל התאגידי, הפכו את המבקר הפנימי לגורם משמעותי בחברות המייעץ להנהלה בהיבטי בקרה נוספים", אמר קופמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker