בעלי המניות התנגדו - אבל הנהלת פרוטרום תעניק למנכ"ל בונוס של 20 מיליון דולר

דירקטוריון החברה בחר להתעלם מדעת בעלי מניות המיעוט, שהתנגדה למתן הבונוס למנכ"ל, אורי יהודאי ■ בפרוטרום מייחסים ליהודאי את הצלחת מיזוג החברות ■ החברה מציינת כי מדובר בחריגה ממדיניות התגמול שלה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי יהודאי, מנכ"ל פרוטרום
אסא ששון

חברת פרוטרום דיווחה לפני שעה קלה כי דירקטוריון הנהלת החברה החליט על הענקת בונוס חד פעמי בגובה של 20 מיליון דולר לנשיא ומנהל העסקים הראשי של החברה, אורי יהודאי. החברה מציינת עוד כי מדובר בחריגה ממדיניות תגמול החברה.

החברה מציינת עוד כי בהצבעה על המענק התנגדו מרבית בעלי המניות, אך למרות זאת החליט הדירקטוריון להעניק את הבונוס ליהודאי.

בין הסיבות של החברה להתעלם מדעת בעלי מניות המיעוט מציינים בחברה כי יהודאי אחראי על הצלחת מיזוג החברות. עוד הם מציינים כי יהודאי הוביל את החברה לצמיחה רווחית מואצת והגדלה משמעותית של הכנסותיה לאורך השנים, תוך גידול משמעותי ומתמשך ברווח וברווחיות תוך יישום מוצלח של אסטרטגיה המשלבת צמיחה פנימית רווחית בקצב כפול מצמיחת השווקים בהם פועלת החברה, לצד רכישות אסטרטגיות. 

יהודאי היה מעורב בגיבוש תנאי עסקת המיזוג, בניהול, בניווט ובהכוונת המגעים של החברה מול הרוכשת, ניהול צוותי העבודה השונים בחברה ומחוצה לה, תרם רבות לפתרון סוגיות מורכבות והקדיש שעות ארוכות מזמנו בקשר עם עסקה זו. מעורבותו של יהודאי חשובה ונדרשה לצורך השלמת המיזוג ולאחר השלמתו לשם המשך רציפות ניהולית והמשך צמיחתה של החברה השורדת כמו גם הטמעה קלה וחלקה של המיזוג. 

עוד מציינת החברה כי "שיעור הבונוס החד פעמי ליהודאי נבחן בהתאם לביצועיו, השכלתו, כישוריו, מומחיותו, תחום אחריותו, ניסיונו המקצועי, תקופת כהונתו ותרומתו להישגי החברה לאורך השנים ולמיזוג". 

בעניין התנגדות בעלי המניות מציינים בחברה כי "רוב המצביעים נגד אישור הבונוס החד פעמי לא פירטו את הסיבות שבגינן הם התנגדו. חלק קטן מהמצביעים פירטו במסגרת הצבעתם את סיבת ההתנגדות. כאמור, בנוסף לנימוקים שכן התקבלו, החברה ערכה בירור מול בעלי המניות העיקריים בקשר לנימוקי התנגדותם, וכן קיבלה את נימוקי הגופים המייעצים לבעלי המניות להתנגדותם לאישור הבונוס החד פעמי, כשחלק מבעלי המניות העיקריים אליהם פנתה החברה סירבו לפרט את הנימוקים להתנגדותם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker