טאואר השלימה רכישת מפעל ייצור ביפן ב-140 מיליון דולר

החברה צפויה להכפיל את כושר הייצור על מנת לעמוד ביעד העצמי - מכירות של מיליארד דולר עד 2014

ואדים סבידרסקי

יצרנית השבבים טאואר-ג'אז השלימה את רכישת של מתקן הייצור של חברת מייקרון טכנולוגיות, הממוקם בעיר נישיוואקי ביפן. המהלך צפוי להכפיל את כושר הייצור הנוכחי של החברה, בתוספת יכולת ייצור פוטנציאלית של 60 אלף פרוסות בחודש. הרחבת הייצור צפויה לקבל ביטוי כבר בדו"חות הרבעוניים הקרובים של החברה, על רקע המטרה אותה הציבה לעצמה בתוכניתה העסקית - להשיג מכירות שנתיות בגובה מיליארד דולר עד שנת 2014.

במסגרת הרכישה, נחתם גם הסכם לפיו תמכור טאואר-ג'אז מוצרים עבור מייקרון במתקן הייצור, בשנים 2011-2014 בסכום כולל של מאות מיליוני דולרים. מהלך זה צפוי לאפשר לחברה תקופה מספקת להכשרת קו הייצור היפני לטכנולוגיה הספציפית של לקוחותיה. חוזה זה הינו במתכונת "קנה או שלם", בו מתחייבת מייקרון לרכוש כמות מינימלית של מוצרים מדי חודש.

שווי העסקה, לרבות התחייבויות למיניהן, עומד על כ-140 מיליון דולר, מהם כ-40 מיליון דולר שולמו במזומן, כ-30 מיליון דולר שולמו על ידי הנפקת כ-20 מיליון מניות רגילות של החברה למייקרון טכנולוגיות, לפי 1.42 דולרים למניה, והיתרה בהתחייבות לזמן ארוך בהקשר לפרישת עובדים לפנסיה, שאיננה עומדת לתשלום לפני המועד. עקב כך, הופכת מייקרון לבעלת עניין בחברה, המחזיקה מעל ל-5% ממניותיה, המקנות זכויות הצבעה. מניות אלה תהיינה חסומות למשך תקופה שתסתיים הדרגתית ב-2013.

ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאוארצילום: אייל טואג

ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר-ג'אז, אמר כי "רכישת מתקן הייצור ביפן מושלמת לחברה מבחינה אסטרטגית. היא שולחת מסר ברור ללקוחותינו כי אנו ממוצבים לענות על צרכיהם הגדלים".

אמיר אלשטיין, יו"ר דירקטוריון טאואר-ג'אז, אמר כי נפגש אישית עם הנהלת מתקן הייצור בנישיוואקי: "אני סמוך ובטוח כי המפעל בעל כושר הייצור הגדול והעובדים הכה מוכשרים ישתלבו בצורה מושלמת בהמשך הצמיחה והביצועים של החברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker