צביקה שווימר מונה לתפקיד מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה

שווימר, 40, כיהן כמנכ"ל דלתא ישראל בשבע השנים האחרונות ■ הוא יחליף את זאב קלימי, שיסיים את תפקידו בסוף אוקטובר

ערן אזרן
צביקה שווימר
צביקה שווימרצילום: רפי דלויה / דלתא

דירקטוריון חברת אלקטרה מוצרי צריכה , מקבוצת אלקו, אישר היום (ג') את מינויו של צביקה שווימר למנכ"ל החברה. שווימר יחל למלא את תפקידו באופן מיידי, ויחליף את זאב קלימי, שכיהן בתפקיד מאז שנת 2014.

שווימר (40, נשוי+3) כיהן ב-7 השנים האחרונות כמנכ"ל דלתא ישראל, . במסגרת תפקידו הוביל שווימר את השקת הפעילות של רשת ההלבשה התחתונה FIX, הקמת אתר הסחר של הקבוצה, והגדלת מכירותיה רשת דלתא בישראל.

קודם לכן, כיהן שווימר כ-4 שנים בתפקיד מנכ"ל רשת ללין, מקבוצת פוקס, ולפני כן ניהל במשך מספר שנים את פעילות פוקס ישראל. לשווימר תואר ראשון במינהל עסקים ממרכז פרס ותואר שני במינהל עסקים, MBA , מאוניברסיטת בר-אילן.

קלימי הודיע על התפטרותו מאלקטרה מוצרי צריכה ביולי האחרון. לפני התפטרותו,  החליטה הפרקליטות להגיש נגד קלימי כתב אישום בגין שימוש במידע פנים, בכפוף לשימוע. קלימי מואשם בשימוש במידע פנים וסחר במניות של של אסם קודם לעסקת המיזוג שלה עם נסטלה לפני כמה שנים. בסביבתו של קלימי טענו כי ההתפטרות אינה קשורה להחלטת הפרקליטות.

מאז שהגיע לשיא במארס 2017,  מניית אלקטרה מוצרי צריכה צנחה בכ-50% ו–800 מיליון שקל נמחקו משווייה. הירידה החדה מיוחסת בעיקר לרכישת גולן טלקום - שהכניסה את אלקטרה צריכה לסחרור, על רקע החרפה בתחרות בענף הסלולר. סיבות נוספות שתרמו לנפילה היו סכסוך עם יצרנית הטלפונים הסינית וואווי וההאטה בענף המזגנים.\

אבי ישראלי, דירקטור באלקטרה מוצרי צריכה, מסר: "לאחר תהליך של מיפוי מועמדים חיצוניים ופנימיים, החליט דירקטוריון אלקטרה מוצרי צריכה על מינויו של מר צביקה שווימר למנכ"ל החברה. הדירקטוריון בחן את המינוי לאור אתגרי הקבוצה בעתיד, תוך הגדרת המנהיגות, שתאפשר לחברה להמשיך ולייצר ערך גדל לכל בעלי העניין של החברה. אנו מאחלים הצלחה רבה לצביקה במילוי תפקידו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker