התשקיף החסוי נחשף: גמידה סל, שמפתחת תרופה לסרטן, תגייס כ-70 מיליון דולר בנאסד"ק

החברה, העוסקת בפיתוח מוצרים לריפוי סרטן ומחלות נדירות של מח העצם, תנסה לגייס לפי שווי של כ-300 מיליון דולר

אסא ששון
לן בלווטניק
לן בלווטניקצילום: via Bloomberg

חברת גמידה סל הגישה בתחילת ספטמבר תשקיף חסוי להנפקה בנאסד"ק, שאמש (ו') הפך לגלוי. המשמעות היא שהנפקת החברה יוצאת לדרך.

זו ההנפקה הראשונה של חברת גמידה, המוחזקת על ידי כלל ביוטכנולוגיה (18%), נוברטיס (18%) ואלביט טכנולוגיות (14%). כאמור, החברה הגישה טיוטת תשקיף חסויה לרשות ניירות ערך האמריקאית ולא ציינה מהו שווי החברה אליו היא מכוונת. אולם על פי ההערכות, גמידה תנסה לגייס כ-70 מיליון דולר לפי שווי של כ-300 מיליון דולר לפני הגיוס.

מבחינת חברת האם, כלל ביוטכנולוגיה, שבשליטת לן בלווטניק ובניהולו של עופר גונן -מדובר בשיא של אירועים בארבעה חודשים בהם כלל ביוטכנולוגיה גייסה כ-300 מיליון דולר לחברות שבשליטתה. מבחינת בלווטניק, מדובר בהנפקה שנייה לאחר שחברת נאון הונפקה ב-100 מיליון דולר. עוד נודע, כי בכלל ביוטכנולוגיה מתכננים לצאת בהנפקה נוספת של חברת אניקיאנו שמפתחת תרופה לסרטן שלפוחית השתן. 

סדרת ההנפקות של כלל ביוטכנולגיה נתמכת באווירת שוק אופטימית מאוד בארה״ב של חברות בתחום מדעי החיים, שמביאה את המשקיעים לחפש חברות בתחום.

גמידה סל עוסקת בפיתוח מוצרים לריפוי של סרטן ומחלות נדירות של מח העצם. החברה מגייסת כעת חולים בסרטן הדם ובסרטן בלוטות הלימפה לניסוי קליני בשלב השלישי של Nicord - תרופה שקיבלה ממינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) ומסוכנות התרופות האירופית (EMA) מעמד של תרופת יתום, והוכרה על ידי ה-FDA כטיפול פורץ דרך.

תאי סרטן
תאי סרטןצילום: עלוה בירן

על פי הערכות, גמידה סל גייסה עד כה שליש עד מחצית מ-140 החולים שאמורים להשתתף בניסוי השלישי. Nicord מיועדת לטיפול באמצעות השתלת דם טבורי מועשר בתאי גזע בחולים בסרטני דם מסוג לוקמיה לימפוציטית חריפה (ALL), לוקמיה מיאלואידית חריפה (AML), לימפומת הודג'קין וכן בסרטן בלוטת הלימפה. Nicord מבוססת על טכנולוגיה שבה נעשה שימוש במולקולה Nicotinamide להעשרת תרבית בתאי גזע.

באמצעות ניסויים בחיות, גמידה סל הצליחה להראות כי בנוכחות מולקולה זו מתקיים עיכוב הפיך בתהליך ההתמיינות של תאי הגזע המתחלקים, כך שגידול תאים בתרבית בנוכחות המולקולה מאפשר להעשיר את התרבית בתאי גזע. טכנולוגיה זו גם מעלה משמעותית את יכולת הנדידה ואת יעילות ההגעה וההישארות של תאי הדם של חבל הטבור המושתלים במח העצם. Nicord מסיר את המגבלה של שימוש בדם טבורי. המגבלה נובעת מהעובדה שכמות הדם שנאספת מחבל הטבור קטנה יחסית, ולצורך השתלה מוצלחת יש צורך במספר תאים מינימלי המחושב לפי משקלו של החולה - כך שלא ניתן למצוא מנה של דם טבורי שמכילה מספיק תאים לצורך השתלה של מח עצם, למעט עבור ילדים שמשקלם נמוך.

גמידה סל מעריכה שסיכוייה לגייס הון השתפרו בעקבות כמה התפתחויות בשנים האחרונות. בין ההתפתחויות - האימוץ של ריפוי תאי כטיפול רפואי לגיטימי במחלות סרטן, העובדה שחברות הביטוח הרפואי מוכנות לשפות במאות אלפי דולרים טיפולים המבוססים על ריפוי תאי, כמו זה שפיתחה חברת Kite Pharma, שנרכשה על ידי גילעד תמורת 12 מיליארד דולר, ובעיקר הנפקתה של Magenta Therapeutics ביוני 2018, שבמסגרתה גייסה 100 מיליון דולר לפי שווי של 400 מיליון דולר לפני ההנפקה, ועתה נסחרת בשווי של 481 מיליון דולר. מג'נטה פועלת בתחום דומה של העשרת תאי גזע, כך שלהערכת גמידה סל חלק מעבודת השכנוע של שוק ההון בנחיצות הטכנולוגיה נעשתה עוד כשהפיתוח הקליני של גמידה סל היה בשלב מתקדם משל מג‘נטה.

היעד העיקרי בניסוי הקליני בשלב השלישי ב-Nicord הוא שיפור מובהק סטטיסטית בפרק הזמן שחולף עד לקליטת השתל במח העצם בהשוואה לטיפול הסטנדרטי כיום שהוא השתלת דם טבורי. בניסוי הקליני בשלב השני הראתה גמידה סל שהשתל, שהועשר באמצעות הטכנולוגיה שלה, נקלט בתוך 10 ימים, בעוד שהשתלת דם טבורי נקלטת בתוך 21 יום, כך שלהערכתה סיכוייה טובים להראות שיפור מובהק סטטיסטית בזמן הקליטה של השתל גם בניסוי הקליני השלישי. גמידה סל גייסה עד כה 120 מיליון דולר, כשהגיוס האחרון של 40 מיליון דולר בוצע בנובמבר 2017 לפי שווי חברה של 120 מיליון דולר לפני הגיוס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker