אינסייטק של אלביט מדיקל קיבלה אישור FDA לטיפול ברעד ראשוני

החברה מעריכה שגודל השוק האמריקאי הרלוונטי לטיפול בתסמונת של מערכת העצבים באמצעות אלומות אולטרה סאונד מונחות MRI הוא 500-100 אלף חולים ■ העלות של הטיפול היא כ-30-10 אלף דולר לחולה לשנה

יורם גביזון
חברת אינסייטק הישראלית
חברת אינסייטקצילום: אריאל שליט

חברת אינסייטק, המוחזקת על ידי אלביט מדיקל  (22%) קיבלה את אישור רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לעשות שימוש מסחרי במערכת המוח של אינסייטק  (ExAblate Neuro) התואמים למכשירי ההדמיה (MRI) של חברת סימנס, זאת לצורך טיפול בחולים שסובלים מרעד ראשוני שאינו מגיב לטיפול תרופתי.

רעד ראשוני הוא תסמונת של מערכת העצבים שגורמת לרעידה לא רצונית של הידיים. רעידה זו גוברת במהלך ביצוע תנועות כמו כתיבה אחיזה בחפץ או קשירת שרוכים. התסמונת שמתנהגת כתופעה תורשתית, אף שהגן הגורם לו לא זוהה, מקשה בהדרגה על ביצוע מלאכות יומיומיות ומתגברת עם הזמן. הטיפול התרופתי ברעד ראשוני הוא באמצעות תרופות ליתר לחץ דם, תרופות אנטי-אפילפטיות כמו פרימידון או גבפנטין, או תרופות הרגעה כמו קלונזפם.

אינסייטק העריכה שהיקף המחלה בארה"ב הוא 10 מיליון חולים ולהערכתה 5%-1% מהם יהיו שוק יעד פוטנציאלי לטיפול באמצעות המערכת שפיתחה, כלומר 500-100 אלף חולים. העלות המוערכת של הטיפול היא 30-10 אלף דולר לחולה לשנה. אינסייטק העריכה שנתח השוק שלה, בשלב החדירה, יהיה 10% משוק היעד הפוטנציאלי.

מערכת המוח מבוססת על טכנולוגיית ה- MRgFUS, המושתתת על הדמיית MRI לצורך תכנון, הנחיית ביצוע וקבלת משוב בזמן אמת של הטיפול תוך התאמה לשימוש במוח. טכנולוגיית  MRgFUS מבוססת על שימוש מונחה MRI באלומות אולטרה סאונד כדי לצרוב מטרות ספציפיות במרכז המוח.

אינסייטק הפסידה 22 מיליון דולר במחזור של 12 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2018, בהשוואה להפסד של 19 מיליון דולר במחזור של 11 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2017. החברה הפסידה 352 מיליון דולר מאז הקמתה. אינסייטק היא אחד משני נכסים של אלביט מדיקל, לצד אחזקה של 18% במניותיה של גמידה סל, שפיתחה טכנולוגיה להעשרת תאי גזע מדם טבורי לצורך טיפול בסרטני דם. אלביט מדיקל נסחרת בשווי של 231 מיליון שקל בעקבות ירידה של 27% מתחילת 2018.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker