קמטק צופה צמיחה של 30% ב-2018, לאחר שקיבלה הזמנה של 4.5 מיליון דולר

יצרנית מכונות הבדיקה לשבבים מצפה לצמיחה של 17%-21% ברבעון הרביעי, בעקבות צמיחה של 30% ברבעון הקודם. לטענת החברה, בשלב זה היא אינה מושפעת מההערכות על האטה בשוק השבבים

יורם גביזון
חברת קמטק
חברת קמטקצילום: תומר נויברג / ג'יני

מניית קמטק עולה ב-3%, לאחר שדיווחה על קבלת הזמנה למערכות בדיקה דו ממדיות בהיקף של 4.5 מיליון דולר. החברה העריכה שתציג הכנסות של 120 מיליון דולר ב-2018, המשקפות גידול של 30% בהשוואה ל-2017.

קמטק, שמנוהלת על ידי רפי עמית, מפתחת ומייצרת שני סוגים של מכונות בדיקה אופטיות עבור יצרני שבבים: מכונות בדיקה דו ממדיות, שבוחנות רק את פני השבב, ומכונות תלת-ממדיות שבוחנות את כל אורכו, רוחבו ועומקו.

ההזמנה התקבלה מחברת Tier-1, שמספקת שירותי ייצור שבבים ובדיקתם במיקור חוץ. קמטק תספק את הגירסה החדשה והמהירה ביותר של מערכות הבדיקה הדו ממדית שלה, והן יותקנו, על פי הערכתה, ברבעון האחרון השנה.

משה אייזנברג סמנכ"ל הכספים של קמטק אמר שהזכייה בהזמנה מבטאת את הגידול המתמשך בנתח השוק של קמטק על חשבון חברת Rudolph, המתחרה העיקרית בתחום מכונות הבדיקה הדו-ממדית. פוטנציאל השוק של תחום זה כפול מהיקפו של שוק מכונות הבדיקה התלת ממדית, איתו היתה קמטק מזוהה בעבר. בעבר נתקלה החברה בקשיים לחדור לתחום הבדיקה הדו-ממדית, שהגבילו את קצב הצמיחה שלה. ואולם הודות לשדרוג הטכנולוגיה שלה הצליחה החברה להגדיל את חלקו של תחום הבדיקה הדו-ממדית בהכנסותיה מ-40% ל-60%.

אייזנברג אמר שבשלב זה החברה אינה מרגישה האטה בשוק השבבים. לשיטתה, הערכות אנליסטים בנוגע למעבר לשלב השפל במחזור העסקים בענף מתייחסות בעיקר לתחום הזיכרונות הנידפים - שהיא אינה פעילה בו.

קמטק, שאינה נוהגת לתת תחזיות שנתיות בדרך כלל, העריכה עם פרסום התוצאות הכספיות ברבעון השני שהכנסותיה ברבעון השלישי ינועו בין 31 ל-32 מיליון דולר. משמעות התחזית המעודכנת היא שהחברה צופה הכנסות של 30.3 עד 21.3 מיליון דולר ברבעון הרביעי. הכנסות אלו מבטאות צמיחה של 17%-21% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker