ההשקעה באוסטרליה פגעה בפילת מדיה

החברה מקווה לחתום על שני חוזים חדשים, ובמחצית השנייה של 2011 לשוב לשיעורי הרווחיות הגולמית של 2010

ליאור זנו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> חברת פילת מדיה, שבשליטת סינטק מדיה (21%) ויורוקום של שאול אלוביץ' (18%), היתה אחת האחרונות שפירסמו את הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2011. ב-12 החודשים האחרונים אמנם הוסיפה מניית החברה 15%, אך מתחילת 2011 איבדה 16% מערכה.

פילת מדיה נסחרת בתל אביב ובלונדון ועוסקת בפיתוח מערכות תוכנה, בעיקר מערכת IBMS לניהול תהליכי עבודה בחברות טלוויזיה. הכנסותיה נותרו כמעט ללא שינוי לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-29.1 מיליון שקל. החברה כותבת בדו"חות כי הגידול בהכנסות היה נמוך מהצפוי, ומסבירה אותו בכך שבמהלך הרבעון ביצעה "מאמץ מוגבר" בכמה פרויקטים חשובים שלה, בכללם שדרוג לקוחות ותיקים. אלו באו על חשבון התקדמות בפרויקטים אחרים. בשל כך, ההכנסות משירותי התאמה והטמעה, שהם 60% מהכנסותיה, ירדו וקיזזו את העלייה בהכנסות מתחום הרישיונות והתחזוקה.

עלויות המכירה גדלו, כך שהשולי הרווח הגולמי הצטמקו ל-44% לעומת 48% בתקופה המקבילה. החברה עברה להפסד תפעולי של 1.5 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי 2.6 מיליון שקל ברבעון המקביל. פילת מסבירה את השחיקה בשולי גולמי במכירה חד-פעמית של מערכת ORACLE ללקוח חדש במרווח נמוך של 17%. ההפסד הנקי (המיוחס לבעלי המניות) היה 1.1 מיליון שקל, לעומת רווח של 1.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

פילת פועלת בארבע מדינות יעד עיקריות: ארה"ב, קנדה, בריטניה ואוסטרליה. בינואר 2011 חתמה פילת על חוזה חדש לאספקת מערכות IBMS לאוסטרליה בהיקף 5.7 מיליון דולר. בעקבות כך זינקו הכנסותיה מאוסטרליה פי שלושה ביחס לרבעון הקודם ל-24% מהכנסותיה הרבעוניות. עם זאת, בניגוד לאוסטרליה, הכנסותיה של פילת מדיה מהשווקים העיקריים שלה - ארה"ב וקנדה - צנחו בשיעורים חדים. ההכנסות ממכירת המוצרים בארה"ב ירדו ב-30% ל-7.5 מיליון שקל, וההכנסות ממכירות בקנדה ירדו ב-24% ל-5.5 מיליון שקל.

לנוכח התוצאות הפושרות, מזהירה החברה את משקיעיה כי התוצאות ברבעון השני של 2011 עשויות להיות דומות לאלו של הרבעון הראשון. ואולם כפי שקרה בשנים הקודמות, אלו עשויות להשתפר משמעותית במחצית השנייה של השנה. פילת כותבת כי קצב ההתקדמות בחוזה החדש באוסטרליה מואץ, והיא מקווה לחתום על לפחות 2 חוזים חדשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker