לוני הרציקוביץ' בילה בחתונת תשובה - ונתבע ע"י אלעד מגורים

אלעד מגורים מקבוצת דלק נדל"ן, שבבעלות אביו של החתן, תבעה את ישפאר השקעות ואת הרציקוביץ' בדרישה שישיבו לה הלוואה

אבשלום חלוץ
שני מזרחי

>> ביום שלישי נראה לוני הרציקוביץ', בעלי חברת ישפאר יבואנית מוצרי סוני, ג'נרל אלקטריק ולנקו בישראל, מגיע לחתונתו של של אלעד תשובה, שנערכה ביער בן שמן. הרציקוביץ' בא לחתונה עם מודי ושרון כידון, ונראה מחויך. הבעת פניו - ונוכחותו במקום - לא העידו על הסכסוך המשפטי בינו לבין קבוצת דלק נדל"ן, שבבעלות יצחק תשובה, אביו של החתן.

לוני הרציקוביץ' עם מודי ושרון כידוןצילום: קידר ניר

ביום רביעי הגישה חברת אלעד מגורים מקבוצת דלק נדל"ן, שבבעלות יצחק תשובה, כתב תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד חברת ישפאר השקעות ובעליה, הרציקוביץ'. בכתב התביעה טוענים עורכי הדין עופר צור והראל שחם ממשרד גורניצקי, כי ישפאר לא פרעה הלוואה שנטלה ב-2006 בסך 4 מיליון שקל, למרות התחייבותו האישית של הרציקוביץ' לפירעון ההלוואה.

מכתב התביעה עולה כי תחילת הפרשה בינואר 2003, עם חתימה על הסכם שלפיו מניותיה של חברת אלעד בחברת קונטקט טי.וי נמכרו לישפאר. ישפאר לא עמדה בהוראות הסכם העברת המניות ולא שילמה לאלעד את הסכומים המגיעים לה לפיו. בעקבות זאת, החל ב-2005 משא ומתן בין מנהלי אלעד להרציקוביץ' באשר להסדרת החוב. במסגרת המגעים הסכימה אלעד לפרוס את החוב כהלוואה, שתוחזר על ידי ישפאר בפריסת תשלומים ובהתאם לביטחונות שיסוכמו בין הצדדים. בתנאים מסוימים, נטען בתביעה, הסכימה אלעד אף לוותר על ריבית הפיגורים שצבר החוב.

בתום המשא ומתן הגיעו הצדדים להסכם שנחתם ביוני 2006, שלפיו ישפאר חייבת לאלעד בגין מניות קונטקט טי.וי סכום של 4 מיליון שקל, שישולם בפריסת תשלומים. מכתב התביעה עולה כי הסכם ההלוואה כפי שנחתם "התבסס, בין היתר, על התחייבותו האישית של הרציקוביץ' בפני מנכ"ל החברה לשעבר, איליק רוז'נסקי, כי ניתן לסמוך עליו שישפאר תקיים את התחייבותה וכי ישפאר היא חברה איתנה ורצינית".

לפי הטענות, ישפאר לא עמדה בהתחייבותה, ובשלב מסויים התברר לה כי "הלכה ידו השנייה של הרציקוביץ' וגרמה לריקון ישפאר מנכסיה, תוך יצירת הפרדה בין 'היד החותמת' לבין 'היד המחזיקה בארנק', באופן שכיום ספק רב (מאוד) אם ניתן לגבות ממנה כספים". בין היתר, נטען בכתב התביעה, העבירה ישפאר השקעות את פעילותה העסקית העיקרית של הקבוצה לחברה אחות סמוך למועד שבו הפסיקה לשלם את חובה - "שפעולות המעלות לכל הפחות חשש להברחת נכסים פסולה".

מבא כוחו של הרציקוביץ' לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker