לאחר קנדה, שוודיה ובולגריה: מדיפאואר תרכוש מרכז מסחרי בארה"ב בכ-60 מיליון שקל

החברה חתמה על הסכם אופציה שתקף ל-21 יום בו תבחן את כדאיות העסקה; התשואה הצפויה על ההשקעה - 7.5%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

לאחר שהשקיעה בקנדה, שבדיה ובולגריה, מדיפאואר מתרחבת גם לארה"ב: חברת הנדל"ן המניב שבשליטת יאיר גולדפינגר ויוסף ויגיסר, חתמה על הסכם אופציה לרכישת מרכז מסחרי פתוח בברקשייר שפנסילבניה תמורת כ-17.68 מיליון דולר (כ-62 מיליון שקל). האופציה הוענקה לתקופה של 21 יום, במהלכה מתכוונת החברה לבצע בדיקות שונות על מנת לבסס את כדאיותה. שכר הדירה נטו (NOI) הצפוי העסקה הינו 1.324 מיליון דולר - המגלמים תשואה של 7.5%, הממוצעת להשקעות בנכסים מניבים בארה"ב.

במסגרת ההסכם, תקים מדיפאואר חברה נכדה ביחד עם שותפה אמריקאית, ותחזיק בנכס במשותף. חלקה של מדיפאואר יהיה 80%. השותפה המקומית תעניק לחברה הנכדה שירותים שונים, בגינם תהיה זכאית לתגמול (בנוסף על חלקה בבעלות) של עד 15% מרווחי החברה הנכדה. הנכס עצמו, בשטח כולל של כ-10,400 מ"ר, מאוכלס בתפוסה של 97% על ידי 25 שוכרים החתומים על הסכמי שכירות לשנים הבאות.

מדיפאואר פועלת בשלושה אזורים עיקריים - קנדה, שוודיה ובולגריה. פעילות הקבוצה הינה בתחום הנדל"ן המניב המסחרי, והיא כוללת רכישת נכסי נדל"ן, השכרתם, השבחתם ותפעולם. עיקר פעילותה של החברה בקנדה, בה היא מחזיקה 12 נכסים מניבים בשטח כולל של כ-36,317 מ"ר.

סך המאזן של החברה נכון לסוף מארס הסתכם בכ-107.1 מיליון דולר. במהלך הרבעון הראשון של 2011 הסתכמו הכנסותיה בכ-1.7 מיליון דולר, אולם בשורה התחתונה הציגה החברה הפסד של 222 אלף דולר (המיוחסים לבעלי המניות). מתחילת השנה ירדה מניית החברה בכ-10%. אג"ח של החברה (סדרה א') נסחרת בתשואה של 3.90%, עם מח"מ קצר.

החברה הנכדה שהקימה מדיפאואר ביחד עם השותפה המקומית תממן כ-15.1 מיליון דולר מעלות הרכישה, על ידי העברה של הלוואה בנקאית שלקחו הבעלים הקודמים על הנכס. מועד הפירעון הסופי של ההלוואה, שנושאת ריבית שנתית בשיעור של 5.96%, הינו בחודש פברואר 2017. נכון לסוף הרבעון השלישי בקופת החברה כ-10 מיליון דולר של מזומנים ושווי מזומנים, כך שהיא אינה צפויה להתקשות להעמיד את יתרת המימון במזומן.

מניע כניסתה של מדיפאואר לשוק האמריקאי יכול להיות מוסבר בשפל הקיים מחירי הנדל"ן בארה"ב. בדומה לחברות נדל"ן אחרות, גם מדיפאואר מנצלת את שפל המחירים ואת הקשיים אליהם הגיעו חברות ויחידים, לשם ביצוע רכישות במחירים נוחים והשגת תשואות נאות. עסקה דומהה ביצעה בתקופה האחרונה אי.ג'י.אר.אי של שאול אלוביץ' ומשפחת ויל, אשר רכשה בסוף מארס נכסים בווירג'יניה ב-57.7 מיליון דולר. קודם לכך, ביג של האחים יהודה ורוני נפתלי רכשה 50% ממרכז בלונג איילנד תמורת 20 מיליון דולר. נכסים ובניין מקבוצת אי.די.בי רכשו גם הם מרכז ב-122 מיליון דולר, וזאת בהמשך לרכישת בניין HSBC בניו יורק תמורת 300 מיליון דולר כחצי שנה קודם לכן.

יאיר גולדפינגרצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker