לא מגייסים בכל מחיר: בריינסוויי ביטלה הנפקה בנאסד"ק עקב הצעה נמוכה מהחתמים

בריינסוויי: המקורות העצמיים יספיקו למימון הפעילות בטווח הקצר והבינוני גם ללא הנפקה בארה"ב

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ואדים סבידרסקי

בריינסוויי, המפתחת טיפול רפואי בהפרעות נפוצות בתפקודי המוח, ביטלה הנפקת מניות ראשונית בארה"ב עקב מחיר המניה הנמוך שהוצע לה על ידי החתמים Maxim Groupו-Roth Capital Partners.

החברה תיכננה לגייס כ-10 מיליון דולר במחיר ממוצע של 10 דולר למניה. נכון לפתיחת המסחר הבוקר, נסחרת המניה במחיר של 27 שקל, כלומר 7.9 דולר.

נוסף על כך, מציינים בחברה כי הם מאמינים שלאור יתרת המזומנים הקיימים בקופתה, ביכולתה לממן את המשך פעילותה בטווח הקצר והבינוני ללא גיוס הון באמצעות ההנפקה שתוכננה.

בתחילת השנה, השלימה החברה את הליך הרוד שואו למשקיעים פוטנציאליים בארה"ב, במסגרת הרישום למסחר בבורסת נאסד"ק. במקור, קבעה החברה טווח מחיר ההנפקה שנע בין 10 ל-12 דולר, כך שתיכננה לגייס כ-20 מיליון דולר.

אך בטיוטת תשקיף מתוקנת אותה הגישה החברה לרשות ניירות ערך האמריקאית לפני מספר ימים, חתכה את טווח המחירים ב-10% ל-9 עד 11 דולר למניה אחת. כמו כן, ציינה החברה כי גיוס ההון המיידי יסתכם ב-10 מיליון דולר בלבד עקב "שינוי מבנה ההנפקה והגיוס ועל מנת להגביל את דילול החזקותיהם של בעלי המניות הקיימים".

עוזי סופר, מנכ"ל בריינסוויי, הסביר את ביטול ההנפקה: "התגובות בארה"ב היו נלהבות והחברה הצליחה להשיג ביקושים מלאים להנפקה. למרות זאת כפי שציינו בעבר, בריינסויי יצאה למהלך של הנפקה בארה"ב בקור רוח ולא בכל מחיר, ולאור מחיר המניה הנוכחי, החלטנו לדחות את ההנפקה. מאחר ולנגד עיני החברה ניצבת תמיד טובת משקיעיה, קיבלה החברה החלטה זו".

צילום: דרימס טיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker