זהבית כהן מוכנה להיפגש עם נציגי מבטח שמיר

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

>> "אין בדעת איפקס להשיב לכם במליצה תחת מליצה ואין בדעתה להתעמק בפתרון כתבי החידה והחידודים שחד לה מכתבכם. איפקס אינה עוסקת בספינים, היא חוזרת ועומדת על כל האמור במכתבנו מ-23 במאי ודוחה את כל האמור ונטען במכתבכם" - כך השיבה קרן איפקס, המנוהלת בישראל על ידי זהבית כהן, באמצעות עו"ד אילנית לנדסמן-יוגב ואודי סול ממשרד הרצוג פוקס נאמן, למכתב ששלחה חברת מבטח שמיר.

זאת בהמשך לסאגה המתמשכת סביב העסקה למכירת האחזקות של מבטח שמיר (20.7%) בקונצרן תנובה (שבשליטת איפקס) לידי קבוצת משקיעים בראשות לאומי פרטנרס תמורת כ-775 מיליון שקל (בניכוי דיווידנדים).

באיפקס מזכירים למבטח את יחסי הכוחות בכל הקשור להשתלשלות העניינים וטוענים כי "נראה כי נשתכחה ממבטח שמיר העובדה הבסיסית והעיקרית כי אין על איפקס ותנובה חובה לתת למבטח וליועציה מידע, הסברים או חובה להסכים להיפגש עם מי מטעמה של מבטח שמיר או לסייע לה בכל עניין בקשר עם העסקה בינה לבין בנק לאומי".

באיפקס לא מבינים כיצד בקשת מבטח לכנס את חברי הוועדה המיוחדת - שמונו לפשר בין הגרסאות לשווי האחזקה של איפקס בתנובה, הנגזר מעסקת מבטח-לאומי - תסייע להשלמת העסקה.

"קיימת תחושה כבדה אצלנו ואצל איפקס כי מבטח שמיר מנסה להשתמט מהעסקה ובכל פעם מוצאת תרוץ חדש לכך", טוענים עו"ד לנסמן-יוגב וסול. לדבריהם, למרות כל זאת איפקס מוכנה להזמין את פרופ' ישראל רונן ואת פרופ' ארתור רביב לשיחה במשרדיה, שאליה יוזמן גם ירון בלוך, מנכ"ל לאומי פרטנרס, וכן מבקשת מרביב לחתום על כתב סודיות לגבי המידע שיימסר או ייאמר לו.

בכיר במבטח שמיר אמר כי החברה עושה הכל להשלמת העסקה, אך חובת הדירקטוריון לנקוט את כל הפעולות לוודא שלא קיימים פערים מהותיים במחיר תנובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker