מהטיוטה לתשקיף הסופי: חברת האנרגיה הסולרית סאנדיי חתכה את שווי החברה ב-22%

חברת האנרגיה הסולארית תנסה לגייס 43 מיליון שקל לפי שווי של 70 מיליון שקל לפני הכסף

ליאור זנו
שתפו בפייסבוק

חברת האנרגיה הסול רית סאנדיי חתכה ב-22% את שווי החברה לפיה היא מתכננת לצאת בהנפקתה הראשונה לציבור, ושינתה את מבנה ההנפקה המוצע. מהתשקיף הסופי שפירסמה החברה ביום שני השבוע, עולה כי הסכום שהיא מעוניינת לגייס לא השתנה, ועומד על 43.5 מיליון שקל - אך מחיר המינימום של כל מניה ירד כך שבעלי המניות ידוללו ב-60%.

סאנדיי מציעה למשקיעים חבילות של מניות במחיר מינימלי של 4.84 שקלים (או שווי אפקטיבי של 4.17 שקלים), לעומת מחיר קודם של 6.5 שקלים למניה (או שווי אפקטיבי של 5.371 שקל), הגוזר לחברה שווי שוק של 70 מיליון שקל לפני הכסף.

החתם המוביל, כלל חיתום, שינה גם את מבנה ההנפקה מטיוטת התשקיף ועד לתשקיף, ובמקום להציע 2 סדרות של אופציות בחינם, כאשר מחיר המימוש של האופציות מהסדרה הראשונה עומד על מחיר המינימום של המניה ונמצא "בתוך הכסף" - תציע סאנדיי אופציה אחת בלבד לתקופה של 4 שנים - במחיר מימוש של 7 שקלים, הגבוה ב-45% ממחיר המינימום של המניה בהנפקה הראשונית.

סאנדיי, שבשליטת קובי דינר, עוסקת בשני תחומים עיקריים: הראשון הוא מכירת מערכות אנרגיה סולארית קטנות ללקוחות פרטיים, עסקיים וציבוריים; והשני הוא ייצור החשמל במסגרתו היא מקימה מערכות אנרגיה סולארית על גגות, קרקעות ומאגרי מים, ומוכרת את החשמל שהיא מפיקה לחברת החשמל בעצמה. סאנדיי החליטה להתמקד במערכות הסולאריות הגדולות והבינוניות, שעדיין בעייתיות מבחינת אישורים ורגולציות, ולמכור את המערכות הקטנות.

בתחילת השבוע פורסם ב-TheMarker כי סולטן, בעל השליטה בכלל חיתום (80%), הוא הלקוח המהותי של סאנדיי באמצעות חברת סולג הפרטית השייכת לו (50%) ולניר פלג (50%). סאנדיי מוכרת לסולג 30 מערכות סולאריות בתמורה ל-25 מיליון שקל, וקיימת לה אופציה לרכישת 30 מערכות נוספות בסכום דומה.

לסאנדיי גירעון של 7 מיליון שקל בהונה העצמי. ברבעון הראשון של 2011 עמדו הכנסות החברה על 15 מיליון שקל לעומת הכנסות של 3.3 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2010. בשנת 2010 עמד ההפסד התפעולי של סאנדיי על 3.6 מיליון שקל, צמצום של כ-800 שקל בשנה מאז 2008. ההפסד הכולל עמד על 3.1 מיליון שקל, לעומת הפסדים של 5.3 מיליון שקל בשנתיים הקודמות, אך הגירעון בתזרים המזומנים מפעילות שוטפת התרחב ועמד על 4.5 מיליון שקל ב-2010

לפני שנה העמידה חברת הביטוח מגדל אשראי של 100 מיליון שקל לסאנדיי תמורת 10% מהמניות ואופציה לרכישת 10% נוספים בחברה בעת ההנפקה. מנכ"ל החברה ומקימה, קובי דינר, מחזיק ב-73.8% ממנה, ובעלי המניות הגדולים הנוספים הם הסמנכ"ל עופר נחמני (8.2%), חברת הביטוח מגדל (6.4%), קרנות הפנסיה של מגדל (1.9%), ויו"ר מגדל שוקי הון לשעבר, דן ללוז (4.3%).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker