אורביט תנפיק בנאסד"ק את החברה הבת אורביט מערכות

השערות בשוק גורסות כי החברה מבקשת לגייס 50 מיליון דולר בנאסד"ק; ההנפקה עתידה לצאת עד סוף 2011

שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת הבת בבעלות מלאה של אורביט אחזקות , אורביט מערכות תקשורת, החלה בתהליך לקראת הנפקה אפשרית בנאסד"ק. אורביט מערכות מספקת פתרונות תקשורת לווינית ומערכות עקיבה וניהול שמע ,כמו גם תקשורת לפלטפורמות אוויר, ים ויבשה ללקוחות מסחריים וצבאיים.

החברה, אשר החלה את שנת 2011 בצמיחה של 18% במכירות, רוצה עתה לגייס על פי השערות בשוק כ-50 מיליון דולר. החתמים העתידים להוביל את ההנפקה בארה"ב הם RBC נידהאם ואופנהיימר.

ככל הנראה, הכספים ישמשו לביצוע מיזוגים ורכישות אסטרטגיות אשר ייצרו סינרגיה לפרופוליו של החברה המונפקת. אבי כהן מנכ"ל החברה לא יכל לאמת את ההשערות לעיל, מכיוון שחברות זרות בנאסד"ק יכולות להתחיל הליך הנפקה עם תשקיף חסוי, העוזר להתמודד עם דרישות הרגולטורים אך עוטה ערפל על כל פרטי ההנפקה.

יש לציין, כי אין מדובר בעוד חברה דואלית אשר תיסחר גם בישראל וגם בנאסד"ק שכן החברה הישראלית אורביט הנסחרת בישראל הינה חברת אחזקות המחזיקה כ100% ממניות חברת אורביט מערכות. מכיוון שכל הפעילות העסקית מתבצעת בחברת הבת אורביט מערכות, החליטו בחברה האם להנפיק את הפעילות של חברת הבת בלבד ולייצור אופציה עתידית להכנסת פעילויות חדשות לחברת האחזקות מבלי לפגוע במיקוד התחומים בהם עוסקת החברה הבת.

נתח השוק של אורביט גדל במהלך השנתיים האחרונות לכ30%- מהשוק הימי. חלק מכך היה עקב עסקת ענק עם הצי הימי של הודו לפני 8 חודשים בשווי של כ-80 מיליון שקל.

המתחרה הגדולה של אורביט מערכות, בתחום מערכות תקשורת לווינית לפטפורמות ניידות, הינה חברת - seatel אשר לא הונפקה, אך נמכרה לקונגלומרט cobham הציבורי הבריטי העוסק במערכות ביטחוניות .

מתחרה לא ישירה נוספת, אשר מוכרת מוצרים דומים למוצרי החברה, הינה החברה הציבורית kvh שהונפקה בנאסד"ק ולה מכירות של 100 מיליון דולר בשנה. כמחצית מהמכירות החברה הן לתקשורת ללוויינים ואוניות והמחצית השנייה לשוק הביטחוני. חברת KVH נכון להיום נסחרת בנאסד"ק במכפיל 108, כאשר מכפילה של אורביט לכל היותר עומד היום על כ-15 בלבד.

אורביט אחזקות סיכמה את הכנסותיה לרבעון הראשון של השנה בגידול של 18% לכ-14.3 מיליון דולר לעומת 12.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הגידול נבע מגידול במכירות של כלל רווי המוצרים של החברה.

הרווח הגולמי של החברה עלה של 32% לכ-5.7 מיליון דולר לעומת 4.3 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2010. הגידול ברווח הגולמי נבע מהמשך שיפור ברווח הגולמי של מוצרי החברה והליכי התייעלות תפעוליים שננקטים על ידי ההנהלה בהנהגתו של המנכ"ל אבי כהן.

למרות עלייה של 15% בהוצאות מחקר ופיתוח החברה הצליחה להגיע לרווח תפעולי של 1.2 מיליון דולר לעומת 982 אלף דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה - עלייה של 26% ברווח התפעולי . החברה ממשיכה להשקיע במו"פ על מנת להמשיך ולהחזיק ביתרון הטכנולוגי שיש לה בכלל קווי המוצרים תוך כדי הצגת גידול ברווח התפעולי כתוצאה מגידול במכירות ושיפור המרווח הגולמי של המוצרים יחד עם התייעלות תפעולית שממשיכה החברה ליישם.

בדו"חותיה הכספיים הציגה אורביט גידול בהון העצמי, כתוצאה מרווח נקי לתקופה, שהסתכם ב-978 אלף דולר - גידול של 35% מול הרבעון המקביל אשתקד.

יתרת המזומנים שנותרה בקופת החברה עומדת על 2.5 מיליון דולר לעומת 4.3 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעבקה -  קיטון של 41%.

מוצרי חברת הבת מותקנים באלפי פרויקטים של חברות וארגונים בינלאומיים. לחברה רשת שיווק ומכירות עולמית לרבות ארה"ב אירופה והמזרח הרחוק וכן שירותים טכניים בינלאומיים הפרוסים ברחבי העולם. לטענת החברה כיום יש עלייה בביקוש למוצריה מצד לקוחות מסחריים וצבאיים בשל הצורך בגישה לאינטרנט ותקשורת לוויינית בים וכן לאור תהליך חדירה והצטיידות של פלטפורמות ימיות צבאיות ואזרחיות במערכות תקשורת מתקדמות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker