אברהם לסר, איש עסקים חרדי מניו יורק, גייס 30 מיליון שקל לפעילות נדל"ן בארה"ב

דה-לסר, חברת נדל"ן מניב אמריקאית, הרחיבה אג"ח ב' הנסחרת בבורסה במח"מ של 4.5 שנים ובתשואה של 6.5%

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

חברת הנדל"ן המניב דה-לסר, הפועלת וממוקמת בארה"ב, גייסה איגרות חוב בהיקף של 30 מיליון שקל בשלב המוסדי שנערך אתמול (ד'). החברה, שמתכוונת לגייס עד 55 מיליון שקל במסגרת ההנפקה הנוכחית, הרחיבה את סדרת אג"ח ב', שנסחרת כעת בבורסה במח"מ של 4.5 שנים ובתשואה אפקטיבית של 6.5%. היקף הסדרה הקיימת במחזור עומד כעת על 130 מיליון שקל (ערך נקוב).

דה-לסר, מתמקדת בנכסים מניבים בעיר ניו יורק ונמצאת בבעלותו ובשליטתו של אייב לסר – איש עסקים חרדי מניו יורק. נכון לחודש מאי 2011, בבעלות החברה 8 נכסי נדל"ן שונים בברוקלין ונכס מניב אחד בברונקס (ניו יורק) בשטח כולל של מעל מיליון ר"ר (רגל רבוע). מניות דה לסר אינן נסחרות בבורסה, אך החברה הנפיקה בעבר כבר סדרות אג"ח ועל כן מדווחת למשקיעים.

האסטרטגיה העסקית של לסר היא רכישת נכסים מניבים בעייתיים ושיקומם. ב-30 השנים האחרונות שידרג לסר באופן הזה כ-100 נכסים בשטח כול לשל 140 אלף מ"ר. כך למשל, לאחר שהאסבסט התגלה כחומר מסרטן, לסר קנה נכסים המשופעים בחומר בזול, הוציא מהם את האסבסט ושיפץ אותם. החברה נוהגת להשכיר את הנכסים שלה בחוזים ארוכי טווח לשוכרים איכותיים כמו גופים ציבוריים, בנקיםוגופים עסקיים גדולים.

אחד הגורמים המשמעותיים בנדל"ן של ניו יורק, ששיחק לידיו של לסר, היה עליית המחירים המטורפת בעשור האחרון. את הבניין ברחובLivingston  למשל, רכש לסר ב-1995 תמורת 10.25 מיליון דולר. כיום שוויו מוערך ביותר מ-40 מיליון דולר - עליית מחירים שמשקפת תשואה שנתית של 27%.

בנייןאחר, ברחובClinton, רכש לסר ב-88' תמורת 2.6 מיליון דולר. ערכו הנוכחי הוא 26 מיליון דולר. אחרי הרכישה שיפץ אותו לסר ב-9 מיליון דולר, כש- 8מיליון דולר מתוך הסכום שולמו בידי השוכר, משרד החינוך של ניו יורק. יחד הםהסבו את המבנה לבית ספר שמושכר עד 2010 תמורת כמיליון דולר בשנה.

הכנסות דה-לסר ברבעון הראשון של 2011 הסתכמו בכ-3.2 מיליון דולר והרווח הגולמי בכ-3 מיליון דולר. זאת, בהשוואה להכנסות של כ-2.7 מיליון דולר ורווח גולמי של כ-2.3 מיליון דולר ברבעון הראשון של שנת 2010. בשורה התחתונה רשמה החברה ברבעון הפסד של כ-1.1 מיליון דולר. ההון העצמי של החברה בדו"חות הרבעון הראשון הסתכם בכ-123.7- מיליון דולר והוא מהווה כ-47.3% מהמאזן של החברה.

איגרות החוב שהנפיקה דה-לסר צמודות למדד ונושאות ריבית נקובה של 6.4%. תשלום הקרן על האיגרות מתבצע ב-8 תשלומים שנתיים בין השנים 2012-2017. האיגרות מדורגות בדירוג A2 על ידי מידרוג, שאף העלתה לאחרונה את אופק הדירוג מ"שלילי" ל"יציב". אחת מההתניות הפיננסיות שנקבעו להנפקה היו שבמידה שהדירוג יהיה נמוך מקבוצה A, שיעור הריבית השנתית יגדל ב-0.5% מעל שיעור הריבית הנקובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker