"אזהרת עסק חי" לצ'יפ.פי.סי; מניית החברה צללה ב-40%

הנהלת החברה: "ספק אם נוכל לעמוד בהתחייבויות לבעלי האג"ח"; ההפסד התפעולי הסתכם ב-1.6 מיליון דולר

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

בשורה לא נעימה למחזיקי האג"ח של צ'יפ.פי.סי, החברה הודיעה כי קיים ספק ממשי בדבר יכולתה לעמוד בהתחייבויות למחזיקי האג"ח. צ'י.פי.סי העוסקת בווירטואלזציה של מערכות מחשוב לחברות, הגיעה למצוקת תזרים מזומנים קשה ועל כן ניתנה אזהרת "עסק חי" מצד רואי החשבון של החברה. מניית החברה צללה ב-40% ביום המסחר בתל אביב.

היקף עסקיה של החברה עבר טלטלה קשה עם המשבר ב-2008 ומאז עסקיה מסרבים להראות שיפור. החברה עדיין לא הצליחה להעריך את היקף ההשלכות הכלכליות הישירות מהמשבר - מה שעלול להמשיך לפגוע בערכי נכסיה וכדאיות מימושם, נזילות החברה וגיוס מימון בנקאי.

את ההנפקה הראשונה לציבור עשתה צ'יפ.פי.סי בשנת 2007, בתמורה לסך של 22.9 מיליון שקל. ההנפקה כללה 3.6 מיליון מניות כמו גם כ-13.9 מיליון שקל אג"ח הניתנות להמרה.

ב-2010 הנפיקה החברה באמצעות תשקיף מדף כ-100 מיליון מניות נוספות, כמו גם 10 סדרות של אג"ח כאשר כל אחת מהן בעלת ערך נקוב של עד 200 מיליון שקל.

הרכוש השותף של החברה הסתכם ברבעון הראשון של שנת 2011 ב-3.3 מיליון דולר - קיטון של 67%. נכסי החברה נטו הסתכמו ב-2.4 מיליון דולר - קיטון של 35%.

מנגד, התחייבויותיה השוטפות של החברה הגיעו ל-10.7 מיליון דולר - גידול של 35.8% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בהתחייבויות לזמן קצר הצליחה החברה לבצע קיטון של 78% כאשר סיכמה אותם על 948 אלף דולר בלבד לעומת 4.4 מיליון ברבעון המקביל אשתקד.

הגירעון בהון העצמי של החברה עומד על 5.4 מיליון דולר - לעומת גרעון של 2.4 מיליון דולר ברבעון התקופה המקבילה. הגרעון בהון החוזר הסתכם ב-7.4 מיליון דולר לעומת גירעון של 2.3 מיליון דולר ברבעון בתקופה המקבילה. הגידול בהון החוזר נבע מהקיטון ביתרת הלקוחות ובמלאי ומהגידול ביתרת הזכאים.

הכנסות החברה הסתכמו ב-2.4 מיליון דולר בלבד - קיטון של 21.3% בהשוואה לתקופה המקבילה. צבר ההזמנות של החברה אשר לא סופקו לאור מצבה העסקי עומד על 1.3 מיליון דולר.

החברה הציגה הפסד תפעולי שהסתכם ב-1.6 מיליון דולר, המהווה כ-67.8% מהמחזור, לעומת רווח תפעולי בסך כ-31 אלף דולר ברבעון התקופה המקבילה. ההפסד התפעולי נבע מקיטון במכירות ומקיטון ברווח הגולמי וכן מגידול בהוצאות מחקר ופיתוח, כמו גם הוצאות הנהלה כלליות ואחרות.

החברה סיכמה את הרבעון הראשון של שנת 2011 בהפסד של 1.7 מיליון דולר - לעומת הפסד של 838 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד נבע מהקיטון במכירות ומהקיטון בשיעור הרווח הגולמי, וכן מהגידול בהוצאות המחקר ופיתוח והוצאות הנהלה. יתרת המזומנים ושווי המזומנים של החברה עומד על 39 אלף דולר בלבד אל מול 57 אלף דולר בתקופה המקבילה.

לא שווה לחברה לפתוח את שעריה לפעילות מכיוון שתזרים המזומנים שלה מפעילות שוטפת הוא שלילי, כ-819 אלף דולר . תזרים המזומנים של החברה מפעילות השקעה הסתכם בסך שלילי של כ-40 אלף דולר בלבד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker