אגרקסקו תפטר ותוציא לפרישה מוקדמת יותר מ-150 עובדים

החברה פנתה לבעלי המניות ולגורמים נוספים בבקשה לסייע לה במימון תוכנית ההתייעלות בשווי של 150 מיליון שקל

עמירם כהן

חברת אגרקסקו תפטר ותוציא לפרישה מוקדמת יותר מ-150 עובדים - כ-30% ממצבת העובדים שלה, כך נודע ל-TheMarker. החברה פנתה לבעלי המניות ולגורמים נוספים בבקשה לסייע לה במימון תכנית התייעלות בגובה של 150 מיליון שקל.

מנכ"ל החברה דוד בונדי מסר כי התנהלותה הנוכחית של החברה לא יעילה, ויש להחל עליה תוכנית התייעלות מהותית שתהפוך אותה לחברה המתנהלת על פי קריטריונים עסקיים ויעילים. בונדי הוסיף כי ביצוע תוכנית התייעלות יאפשר להגדיל את התמורה הקיימת של החברה למגדלים.

תוכנית ההתייעלות, אשר הוכנה ונמצאת כעת בשלבים מתקדמים של הסדרת עלותה הפיננסית, כוללת הקטנת מצבת העובדים ביותר מ-150 עובדים - כאשר חלקם יוצאו לפרישה מוקדמת וחלקם יפוטרו. החברה תאחד מסופים לוגיסטיים בארץ ובחו"ל, ותאחד ותצמצם את סניפיה בארץ ובחו"ל.

החברה פועלת לגיוס גיבוי פיננסי לתכנית ההתייעלות, אשר אמורה להתקבל ממספר גורמים. החברה מנהלת בימים אלה מגעים לגיבוש קבוצה פיננסית שתהיה מורכבת מבעלי המניות של החברה (הממשלה, מועצות הייצור החקלאיות, תנובה) וככל הנראה גם הבנקים ובעלי אוניות הקירור (האחים עופר), בהן מייצאת החברה את התוצרת החקלאית.

בונדי מסר כי לאחר השלמת ההסדרים עם הגורמים הללו תצא לדרך תכנית ההפרטה, עליה החליטה הממשלה. הערכת הסכום של כ-150 מיליון שקל לתכנית ההתייעלות נמסרה לבעלי המניות והגורמים האחרים איתם מנהלת החברה מגעים לשיתוף פעולה בנושאי ההתייעלות.

מנכ"ל החברה הדגיש כי התמורה הכספית למגדלים החקלאיים הפועלים באמצעות אקרקסקו מובטחת בכל תנאי.

אגרקסקו היא חברת הייצוא הגדולה בישראל, וההנשלטת בידי הממשלה. החברה מייצאת בכ-600 מיליון יורו בשנה ועומדת בפני הפרטה. מצבת העובדים של החברה מונה כ-500 עובדים, והיא שולטת בכ-50% מהיצוא החקלאי הטרי של ישראל. והיצוא השנתי של החברה מסתכם בכ-600 מיליון יורו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker